Od samego początku spotkania Polonia posiadała dużą przewagę i groźnie atakowała bramkę rywali. Już w 2. minucie po podaniu Mateusza Roszaka bliski pokonania bramkarza gości był Radosław Barabasz. Trzy minuty później na listę strzelców mógł się wpisać jeden z testowanych graczy, ale piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę.
Wreszcie w 25. minucie jeden z zawodników Polonii został nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Krystian Pawlak i pewnym strzałem wyprowadził zespół na prowadzenie. Nastawiona na kontrataki Unia Swarzędz nieoczekiwanie w 32. minucie doprowadziła do remisu, po ładnej wymianie podań i strzale Patryka Pawłowskiego z około 11 metrów. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.
Po zmianie stron przewaga Polonii nie podlegała już dyskusji. Średzianie zepchnęli Unię do defensywy i co chwilę zagrażali jej bramce. W 51. minucie ładny strzał Igora Jurgi wylądował w bramce rywali i Polonia znów objęła prowadzenie. Dwanaście minut później na listę strzelców wpisał się jeden z graczy testowanych tego dnia w średzkim zespole i Polonia prowadziła już 3:1. W 83. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Adam Borucki, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Unii. Kropkę nad „i" postawił w 90. minucie Krzysztof Bartoszak, który wykorzystał podanie Matusza Molewskiego i Polonia ostatecznie pokonała Unię 4:1.
W pierwszej połowie Polonia zagrała w składzie: zawodnik testowany 1, Gwit, Buczma, Barabasz, Otuszewski, Jurga, zawodnik testowany 2, Roszak, Pawlak, Pińczuk, zawodnik testowany 3.
W drugiej połowie Polonia zagrała w składzie: Szymański, Kozłowski, Buczma, Ngamayama, Borucki, Jurga, Gajda, Białożyt, Bartoszak, Molewski, zawodnik testowany 4.