Lekka atletyka. W ostatni weekend w Białej Podlaskiej rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce, w których fantastycznie wystartowała skoczkini wzwyż - Roksana Poll Podopieczna trenera Mieczysława Kaczora po pasjonującej walce zdobyła brązowy medal MP.
Nasza medalistka do konkursu przystąpiła niezwykle skoncentrowana. Był to jej debiut w zawodach tej rangi. Początek rywalizacji był bardzo obiecujący. Wysokości 150, 155 i 159 cm nasza skoczkini zaliczała w pierwszych próbach. Problem pojawił się na wysokości 162 cm, którą
Roksana zaliczyła dopiero w trzeciej. Kolejną wysokość 164 cm zaliczyła w drugim skoku. Jak się finalnie okazało, było to niezwykle istotne. Bezpośrednia rywalka naszej medalistki - Monika Żyłka z Ostrowa Wlkp. również zaliczyła 164 cm, ale w trzecim skoku. To zadecydowało o miejscu na trzecim stopniu podium MP.
Udanie zaprezentowała się kolejna debiutantka z średzkiego Orkana - Edyta Wojciechowska. Po zaliczeniu wysokości 155 cm została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu.
em