PŁYWANIE. W niedzielę na Pływalni Miejskiej w Środzie odbyła się Średzka Olimpiada Pływacka dla wszystkich chętnych dzieci
Olimpiada stanowi pierwszą z trzech edycji zawodów. Planowany termin kolejnych dwóch edycji to luty i czerwiec 2019 r. W pierwszej edycji, która była rozgrywana w niedzielę, wzięło udział 71 dzieci.
Organizatorem jest osoba prywatna Angelika Przybylska i jednocześnie właściciel Mojej Palarni Kawy ze Środy - jeden ze sponsorów imprezy. Olimpiadę koordynował i prowadził Michał Waszak.
Olimpiada odbywa się w bardzo przyjaznej, luźnej atmosferze, przy muzyce i z towarzyszącymi jej konkursami - w tym na najśmieszniejszy skok rodzica do wody. Zawody otworzył burmistrz Wojciech Ziętkowski. Potem były już starty w poszczególnych kategoriach wiekowych i stylach pływania.
Każde dziecko otrzymało koszulkę pamiątkową, medal, jabłko, wodę oraz nagrodę wartościową lub nagrodę pocieszenia. Nikt nie wyszedł bez upominku. Niemal wszyscy ratownicy basenu zasponsorowali bony dla dorosłych na darmowe lekcje pływania, co ma propagować zdrowy tryb życia także wśród dorosłych.
Sponsorami olimpiady byli: Moja Kawy Palarnia Angelika Przybylska, Okna Przybylski, Whisky Motors Adrian Szczepaniak, MPECWiK Środa, Urząd Miejski oraz Podróży Świat i Krzysztof Hamela.
(k)