BESTRONGER. 40 zawodników z całej Polski wzięło udział w 3. edycji zawodów BeStronger Competition for the SuperHuman. Sobotnie zawody goście ocenili bardzo dobrze i zapowiadają, że za rok chcieliby do Środy wrócić. Organizatorzy już planują jeszcze ciekawsze widowisko
W sobotnich zmaganiach w Środzie udział wzięło 20 duetów - 12 męskich i 8 żeńskich. Zawodnicy przyjechali z takich miast jak Zielona Góra, Gdańsk, Leszno, Poznań, Murowana Goślina, Gryfice, Nowa Sól, Kalisz. Środa Wielkopolska, jak dodaje organizator zawodów Maciej Mielcarek z Centrum Aktywności, miała swoje dwa duety, którym serdecznie gratuluję udanego startu.
Zawodników można było dopingować najpierw na plaży a później na parkingu, gdzie przy podrzucaniu i wyciskaniu sztang pot lał się strumieniami. Całe widowisko dostarczało publiczności sporych emocji. - Tradycją zawodów BeStronger jest workout, czyli trening lub też zadanie do wykonania na plaży nad jeziorem średzkim. Infrastruktura jeziora jest idealna do przeprowadzenia takich zawodów. Za rok postaramy się jeszcze mocniej wykorzystać wszystkie atuty tego miejsca - dodaje M. Mielcarek. - Na głównym parkingu powstała w tym roku prawdziwa arena. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz bardziej imponujący.
Ostatecznie wśród kobiet najlepsze duety to: 1. miejsce: GO WITH THE FLOW - Dobrosława Kucharzak i Anna Jarosz; 2. miejsce SYNCHRO TEAM - Natalia Izycka i Justyna Sobieralska oraz 3. miejsce MISS ŁODZI - Katarzyna Sławow i Roksana Bruchajzer. Wśród mężczyzn triumfowali: 1. miejsce CNS NOWA SÓL - Marcin Reus i Adam Skowron; 2. miejsce KUNG FU PANDA I OMLET - Maciej Kundzicz i Paweł Wensierski; 3. miejsce CROSSFIT ZIELONA GÓRA - Mateusz Oliwa i Marcin Pless.
Czy w przyszłym roku do najlepszych należeć będą również średzianie? Szansa na to jest spora, bowiem jest grupa osób zainteresowana uprawianiem tego typu sportu. M. Mielcarek zaprasza osoby zainteresowane takim wysiłkiem na zajęcia do Centrum Aktywności.
pik

Organizatorzy sobotnich zmagań składają serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego, firm: Polipak, GG Plast, Jadło z Nieba Spadało, MaxMarina, Benefit Systems oraz wszystkim, którzy pomogli im przy organizacji zawodów.