TAEKWONDO. Pięć medali zdobyła piątka reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwondo Środa podczas rozgrywanego w Warszawie Pucharu Polski P2 Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Ze stolicy z medalem wrócili wszyscy - łącznie zdobyli 2 srebrne i 3 brązowe krążki

Cała piątka wystartowała w konkurencji walki sportowej. W drodze na podium przyszło im się zmierzyć z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Z większości walk średzianie wyszli zwycięsko. Cieszy, że na podium podczas tych pierwszych ważnych zmagań turniejowych w tym roku zameldowała się cała piątka. Średzki klub pokazał w stolicy siłę.

Zawody na drugim miejscu ukończyli Mia Dupla (uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie) oraz Maciej Leporowski (uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie). Na trzecim stopniu podium stanęli Małgorzata Janeczko, Kacper Strzelczyk (uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) oraz Jakub Socha (LO w Środzie).

Najważniejsze walki juniorów oglądać można było dzięki bezpośrednim relacjom na facebookowym profilu średzkiego klubu. Z sukcesu średzkich taekwondzistów dumna jest kadra trenerska i zarząd UKS Taekwondo Środa. - Po ciężko przepracowanym okresie pierwszy start zawodników w tym roku był bardzo udany. Choć ambicje zawodników były większe - mówi trenerka Magdalena Leporowska. - Myślę, że wszystko jest w ich zasięgu. Zabrakło czasem niewiele, by lokaty były wyższe. Strona fizycznego przygotowania jest bardzo dobra. Musimy popracować na mentalnym przygotowaniem, gdyż ambicja i nałożona na siebie przez zawodników presja i chęć pokazania swoich najlepszych możliwości - trochę ich zgubiła.

Choć sami zawodnicy tego niedosytu ukryć po walkach finałowych nie potrafili, to z tych pierwszych medali są zadowoleni. Podobnie jak i ich najbliżsi. Niebawem będzie kolejna okazja, by powalczyć o złote medale. W tym tygodniu w weekend rozegrana zostanie druga tura eliminacji kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Juniorzy przystąpią do walki za niespełna dwa tygodnie.

dym