POLONIA ŚRODA. W poniedziałek odbyło się tradycyjne już spotkanie świąteczne, podczas którego podsumowaliśmy mijający już rok. Gościem specjalnym był znany dziennikarz sportowy Mateusz Borek
Spotkanie odbyło się w średzkim Hotelu Almarco. Prezes Rafał Ratajczak w krótkiej prezentacji podsumował mijający rok - zarówno w wykonaniu zespołów seniorskich, jak i młodzieżowych. Prezes Polonii zwrócił uwagę na to, że obecnie kilku wychowankw średzkiego klubu gra w renomowanych klubach. Bartosz Bartkowiak gra w Lechu, obecnie w zespole rezerw. W Warcie Poznań grają Olek Kluczyński i Wiktor Król (obydwaj rocznik 2003), a w Miedzi Legnica Filip Kaczmarek, Filip Łasocha i Robert Rubach - wszyscy rocznik 2004.
Nie zabrakło oczywiście kilku słów o coraz piękniej wyglądającym nowym stadionie. Na zakończenie prezes R. Ratajczak przedstawił także plany klubu na kolejny rok. Sternik klubu nie zapomniał o wszystkich firmach współpracujących z klubem, którym podziękował za wsparcie.
Prowadzący spotkanie Łukasz Szarzyński zaprosił na scenę Mateusza Borka, a wszyscy zgromadzeni tego dnia mogli posłuchać wywiadu z tym bardzo znanym i popularnym w Polsce dziennikarzem. Sporo było o piłce nożnej, ale nie zabrakło też pytań o... boks.
Na zakończenie starosta i burmistrz otrzymali podziękowania za wsparcie klubu. Burmistrz Piotr Mieloch w kilku słowach podsumował działalność Polonii, a na zakończenie życzył wszystkim wesołych świąt. Również starosta Ernest Iwańczuk pogratulował Polonii osiąganych wyników sportowych i życzył radosnych świąt.
Na zakończenie spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z M. Borkiem, z czego obecni skwapliwie skorzystali.
krzem