To kolejny ważny sukces w sportowej karierze Macieja, najlepszego dziś zawodnika UKS Taekwondo Środa i jego trenera Marka Zawadki. Maciej Leporowski startował w kategorii -65 kg. Stoczył 4 walki. Po kolei wygrywał trzy - w pierwszej pokonał Greka 16:15, w drugiej reprezentanta Wielkiej Brytanii 20:4 oraz Hiszpana 8:7. W finale znów walczył z reprezentantem Grecji. Przy stanie 11:11 o wyniku decydowała runda dodatkowa, którą nasz reprezentant przegrał „złotym punktem". Srebro w silnie obsadzonej konkurencji jest ogromnym sukcesem młodego średzkiego zawodnika.
W Niemczech średzki klub reprezentowały również dwie zawodniczki. Oliwia Szymkowiak w kategorii -59 kg już w pierwszym pojedynku uznać musiała wyższość rywalki z Grecji. Do strefy medalowej nie udało się również dotrzeć Małgorzacie Janeczko, która startowała w kategorii -51 kg. Trzeba jednak podkreślić, że dla obu naszych zawodniczek był to pierwszy start na arenie międzynarodowej. Zdobyły więc pierwsze ważne doświadczenia, które niebawem będą procentować podczas kolejnego startu w Słowenii.