PIŁKA NOŻNA, III LIGA. Nowym graczem Polonii Środa został zawodnik, który w sezonie 2017/18 pokonał średzkiego bramkarza w Pucharze Polski. Nowym nabytkiem Polonii jest Przemysław Brychlik
Przemysław Brychlik urodził się 3 lipca 1989 roku w Żorach. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w zespole Krupiński Suszec. Później zaliczył krótki epizod w drużynie Iskry Pszczyna. Z tego zespołu odszedł do występującego w III lidze BKS Bielsko Biała. Tam spędził trzy i pół roku i przeniósł się do Odry Opole.
Z Odry nowy nabytek Polonii Środa powędrował do ROW-u Rybnik. Z tym zespołem P. Brychlik miał okazję być na boisku w Środzie i rywalizować z Polonią. Miało to miejsce 15 lipca 2017 roku w rundzie wstępnej Pucharu Polski. To spotkanie poloniści przegrali 1:2, a jedną z bramek zdobył właśnie nowy napastnik Polonii. Po przygodzie w Rybniku Przemek reprezentował barwy Olimpii Elbląg, a ostatnie pół roku spędził w Resovii Rzeszów.
W sumie nowy nabytek naszego zespołu rozegrał 109 spotkań na poziomie III ligi, w których zdobył 25 bramek, 116 spotkań na poziomie II ligi, w których zdobył 28 bramek, a także 13 spotkań w I lidze (ostatnie pół roku w Resovii).
krzem