MODELARSTWO LOTNICZE. W sobotę 23 lutego w hali sportowej przy dawnym Gimnazjum nr 1 w Środzie odbyły się Otwarte zawody modeli szybowców halowych klasy F1N o Puchar Burmistrza Środy. Wzięło w nich udział aż 50 zawodników w różnym wieku
Była to druga edycja zawodów organizowanych przez Ośrodek Kultury w Środzie i Aeroklub Poznański.
W grupie do lat 10 zwyciężył Mikołaj Radłowski przed Markiem Mandziakiem i Antosią Falczyńską. Wśród dzieci w wieku 11 - 14 lat najlepszy był Kuba Królikowski przed Damianem Mąderkiem i Tomaszem Jeziornym. W grupie 15 - 18 lat zwyciężył Błażej Stachowski przed Jakubem Kasperskim i Marcinem Falczyńskim.
W grupie uczestników w wieku 19 - 30 lat wygrał Paweł Falczyński przed Antonim Sikorskim i Michałem Małyską. W grupie 31 - 50 lat zwyciężył Jarosław Jeziorny przed Adamem Szukałą i Rafałem Radłowskim. W grupie uczestników w wieku 51 - 70 lat najlepszy okazał się Sławomir Falczyński przed Radosławem Oporowskim i Andrzejem Nowickim. Wreszcie w grupie uczestników w wieku powyżej 71 lat zwyciężył Wojciech Królikowski przed Zbigniewem Koczoroskim i Wojciechem Wójkiewiczem.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło redzkie Aero. W sumie sklasyfikowano dziewięć klubów. Gratulacje najlepszym składała dyrektor OK Ewa Kusik.
(k)