Turniej rozgrywany był przez dwa dni, w sobotę i niedzielę na halach przy Szkołach Podstawowych nr 2 i 3. Dziewczęta rywalizowały w dwójkach, trójkach i czwórkach. W niedzielę odbyła się uroczystość dekoracji najlepszych drużyn, którą prowadziły Alina Madaj i Karolina Lewandowska z UKS Środa. Karolina Lewandowska jest córką patrona turnieju.
Puchary i nagrody wręczali starosta Ernest Iwańczuk i burmistrz Piotr Mieloch. W kategorii dwójek w minipiłce siatkowej dziewcząt zwyciężył zespół MKS MOS Wieliczka przed UKS 17 Kalisz i Jedynka Września. Tuż za podium uplasowały się: 4. ENEA Energetyk Poznań I, 5. UKS Środa II, 6. UKS Środa I, 7. TKS Siatkarz Jarocin, 8. ENEA Energetyk I. W tej kategorii rywalizowało w simie aż 28 zespołów.
W klasyfikacji końcowej trójek zwyciężył SL Salos Staniątki przed STS Sandecja Nowy Sącz i Sferis GLKS Nadarzyn. Kolejne miejsca zajęli: 4. STS Sandecja Nowy Sącz II, 5. SKF Forex Polska Politechnika Poznańska II, 6. MKS MOS Wieliczka, 7. ENEA Energetyk Poznań II, 8. UKS Olimp Września. W tej kategorii rywalizowało 16 drużyn.
W klasyfikacji czwórek najlepsza okazała ponownie drużyna SL Salos Staniątki. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS MOS Wieliczka II, a na trzecim Sferis GLKS Nadarzyn. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: 4. TKS Siatkarz Jarocin, 5. UKS Lider Rokietnica, 6. PKS Piast Poniec, 7. UKS Środa I, 8. SKF Forex Polska Politechnika Poznańska.
Oto miejsca średzianek: Kategoria dwójek: 5. miejsce - Wiktoria Dolata, Zosia Wachowiak, 6. miejsce - Karolina Kmiecik, Dominika Konopińska, 11. miejsce - Olga Graczyk, Patrycja Konopińska, 15. miejsce - Martyna Kosmowska, Helena Dziuba, 24. miejsce - Lena Błaszak, Maja Mnich, Weronika Mazur, 28. miejsce - Julia Kempa, Maja Nastańska, Weronika Perlik, Lena Burchacka, Basia Duszczak (najmłodszy zespół turnieju). Kategoria trójek: 10. miejsce - Gabrysia Strycharczyk, Nadia Sosińska, Zosia Duszczak, Karolina Hauke. Kategoria czwórek: 7. miejsce - Maria Wachowiak, Zosia Idaszek, Marta Gabryelewicz, Joanna Narożna, Gabrysia Górlińska, 18. miejsce - Aleksandra Dumanowska, Amelia Wojtyniak, Lena Borowczyk, Kasia Jarota, Zosia Taciak, Gabrysia Sikorska.
MVP V Memoriału Zbigniewa Staszaka w minipiłce siatkowej dziewcząt zostały: kategoria dwójek: Ola Wdowiak (Wieliczka), kategoria trójek: Weronika Niziołek (Staniątki), kategoria czwórek: Emilia Orzechowska (Staniątki).
Najmłodszą zawodniczą turnieju okazała się Basia Duszczak (Środa), której Karolina Lewandowska wręczyła ufundowaną przez swoją mamę - Bernadetę Staszak - wielką maskotkę.
Turniej był zadaniem dofinansowanym z budżetu gminy Środa Wielkopolska w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Środa Wielkopolska w 2020 roku. Organizatorzy: Miasto i Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatu Średzkiego, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe w Poznaniu oraz Uczniowski Klub Sportowy Środa.
Organizatorzy dziękują za wsparcie turnieju dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie, firmie Decora, TELDA Dawid Strycharczyk, Bankowi Spółdzielczemu w Środzie.