PŁYWANIE. WOŚP. Jak co roku, na Pływalni Miejskiej w Środzie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się sztafety pływackie. W sztafetach rodzinnych najlepsza okazała się rodzina Chmielów z mistrzynią Polski Liwią Chmiel, a w sztafetach zakładowych zwyciężyła Drużyna A
Na dystansie 4 x 25 metrów stylem dowolnym o Puchar Burmistrza Miasta Środa Piotra Mielocha rywalizowały sztafety zakładowe. W tym współzawodnictwie wziąć mogły także udział reprezentanci stowarzyszeń czy grupy przyjaciół z wyłączeniem czynnych zawodników pływackich klubów sportowych. Najlepsza okazała się właśnie grupa przyjaciół, czyli Drużyna A, która otrzymała puchar z rąk burmistrza Piotra Mielocha. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Sekcji Biegowej Polonii Środa, a na trzeciej Komendy Powiatowej Policji w Środzie. Łącznie wystartowało 6 sztafet zakładowych.
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Środzie Waldemar Owczarzak był fundatorem pucharów dla zwycięzców sztafet rodzinnych. W tej konkurencji startowały trzyosobowe zespoły, które do przepłynięcia miały łącznie 100 metrów / 2 x 25 i 50 metrów/. W tej konkurencji najlepsza okazała się rodzina Chmielów, która wyprzedziła rodzinę Waleronów i Nowaków. Łącznie wystartowało 10 sztafet rodzinnych.
Puchary dla najlepszych oprócz burmistrza Piotra Mielocha i dyrektora Waldemara Owczarzaka wręczał także Zbigniew Strugarek - kierownik Pływalni Miejskiej. Gratulowali oni również najmłodszej uczestniczce zawodów - 5-letniej Klaudii Bartkowiak, która otrzymała puchar ufundowany przez Sklep Wędkarsko - Myśliwski Relax Józefa Głożyńskiego.
(r)