DART. W sobotę w Buena Club w Środzie odbył się Puchar Polski Polskiej Organizacji Darta. Turniej został zorganizowany przez właściciela Buena Club z pomocą Polonii Środa, w którym to klubie średzcy zawodnicy są zrzeszeni od zeszłego roku w sekcji darta
Były to już piąte zawody tak wysokiej rangi w Środzie w ciągu ostatnich trzech lat. Świetna organizacja, dobra infrastruktura do uprawiania tej dyscypliny na terenie klubu oraz zaangażowanie zawodników KS Polonia sprawia, że POD chętnie i bez zastrzeżeń wyznacza w swoim terminarzu Środę, jako miejsce tak ważnych zawodów.
Na starcie stanęło 12 zawodniczek i 32 zawodników. Wśród kobiet wygrała Iwona Dehamchi (Koszalin) przed Niną Lech (Wrocław) oraz Anną Kowalczyk (Krotoszyn) i Małgorzatą Pacierpnik (Wrocław). Miejsca średzianek z Polonii Środa: 5.-8. Magdalena Graczkowska, Ewelina Modrzejewska, Karolina Samulska, 9.-12. Katarzyna Tymoszczuk.
Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Borzęcki (Koszalin) przed Tomaszem Tylkowskim (Konin) oraz Robertem Krzyżagórskim (Poznań) i Radkiem Warmińskim (Kwidzyn). Miejsca zawodników Polonii Środa: 9.-16. Piotr Tomczak i Robert Kwieciak, 17.-24. Andrzej Przybylak, 25.-32. Tomasz Jankiewicz, Michał Preiss, Henryk Tymoszczuk i Kamil Boroniec.
Stronę gastronomiczną przedsięwzięcia zajęła się Buena Restaurante. Podziękowania należą się firmie Anakonda za przygotowanie i ufundowanie statuetek dla zwycięzców, firmie Adaszak, PHU SUF - System i jej właścicielom Sylwii i Sławomirowi Lehmann, BWA-Bis Transport Spedycja i właścicielowi Piotrowi Rozworze, Bil - Cup Szymon Sikora i firmie Gumar.
(r)