Średzki sztab szkoleniowy na ten mecz desygnował do gry jedenastkę, złożoną głównie z zawodników młodzieżowych, wspartych doświadczonymi Frąckowiakiem, Kozłowskim czy Pawlakiem. Od samego początku spotkanie było wyrównane. Obie ekipy miały swoje okazje bramkowe, ale dobrze interweniowali bramkarze obu zespołów. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 22. minucie wykorzystali nieporozumienie w szeregach obronnych Polonii i po szybkiej akcji umieścili piłkę w średzkiej bramce.
Na odpowiedź młodych polonistów trzeba był czekać do 36. minuty. Wtedy piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Tomasz Ceglewski, a głową do bramki Chemika skierował ją Piotr Wujec. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania, choć w samej końcówce poloniści powinni byli wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali znakomitej okazji bramkowej. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Chemika przegrał Damian Słabikowski.
Po zmianie stron większą przewagę osiągnęli podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego. Zespół ze Środy przeprowadził więcej akcji i częściej gościł pod bramką rywali. Wszystkie akcje kończyły się na defensywie lub bramkarzu rywali. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Polonia zagrała w składzie: Frąckowiak (45. Garstkiewicz), Ceglewski, Kiel, Wujec, Kozłowski (46. Cyka), Sobkowiak, Motyl, Stolecki, Słabikowski, Janoś, Pawlak (46. Nowak).