Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Dopiero w 13. minucie po błędzie w bocznym sektorze boiska jeden z zawodników Sokoła posłał piłkę wzdłuż bramki Polonii, a ustawiony na 5. metrze Marcel Koziorowski dopełnił formalności kierując ją obok Łukasza Radlińskiego. Siedem minut później ponownie błąd w obronie popełnili poloniści i bezlitośnie wykorzystał go Marcel Koziorowski, który skierował piłkę do średzkiej bramki. Poloniści próbowali odrabiać straty, ale rywale dobrze się bronili.
W 28. minucie Krystian Pawlak pięknym balansem minął dwóch zawodników Sokoła i posłał piłkę w pole karne, a tam na uderzenie z powietrza zdecydował się Adam Gajda. Uderzenie nad poprzeczką przeniósł bramkarz Sokoła. W 37. minucie ponownie błąd popełnili średzcy obrońcy, ale tym razem fantastyczną interwencją popisał się Radliński, który uchronił zespół przed stratą trzeciej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na krótką przerwę oba zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Sokoła.
W przerwie w Polonii nastąpiło kilka zmian. Na boisku pojawili się Przemysław Frąckowiak, Jakub Gwit, Igor Jurga i Krzysztof Bartoszak. Od początku Polonia zaatakowała rywala i próbowała zmniejszyć rozmiary porażki. W 55. minucie ładną piłkę w pole karne do Bartoszaka posłał Jakub Wilk, ale ta po strzale średzkiego napastnika przeleciała nad poprzeczką.
Cztery minuty później sfaulowany w polu karnym został Luis Henriquez i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartoszak i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 61. minucie z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzył Wilk, a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali.
W 65. minucie, po szybkiej akcji całego zespołu, na bramkę uderzył Jurga, a piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce bramki rywali. Trzy minuty później dwójkowa akcja Henriquez - Bartoszak zakończyła się uderzeniem tego drugiego, a piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. Mimo olbrzymiej przewagi zespołu do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polonia zremisowała z Sokołem Kleczew 2:2.
Polonia zagrała w składzie: Radliński (46. Frąckowiak), Henriquez, Borucki (65. Błaszak), Skrobosiński (65. Wujec), Kozłowski (46. Gwit), Zgarda, Kujawa (63. Nowak), Gajda (65. Chopcia), Wilk, Pawlak (46. Bartoszak), Górzyński (46. Jurga).