PIŁKA NOŻNA, III LIGA. W sobotę Polonia zremisowała 1:1 z Wartą Poznań 1:1 (1:0) w kolejnym meczu towarzyskim tej zimy. Bramkę dla Polonii chwilę przed przerwą zdobył Krystian Pawlak. Na 9 minut przed końcem meczu gospodarze wyrównali po błędzie średzkiego bramkarza Oliwera Wienczatka.
Od samego początku spotkania gra była bardzo wyrównana. W 7. minucie po stracie Przemka Otuszewskiego na bramkę Polonii popędził Krystian Sanocki. Tuż przed polem karnym zawodnika Warty faulował Piotr Skrobosiński i średzian podyktował rzut wolny dal rywali. Do piłki podszedł Radosław Jasiński, lecz jego strzał pewnie wyłapał Karol Szymański. W 23. minucie warciarze zdobyli bramkę, ale arbiter wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną Pawła Piceluka i bramki nie uznał. W 26. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Adam Borucki, ale jego strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był minimalnie niecelny. Dwie minuty później ten sam zawodnik musiał opuścić plac gry doznając urazu, a w jego miejsce na boisku pojawił się Oskar Kozłowski.
Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej części gry przepięknym uderzeniem z woleja popisał się Krystian Pawlak i bramkarz Warty Tomasz Laskowski musiał wyjąć piłkę z siatki. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część zmagań.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a oba zespoły starały się zdobyć bramki. W 61. minucie świetną interwencją popisał się Wienczatek, który pewnie obronił uderzenie Adriana Szynki sprzed pola karnego. Swoją sytuacje miał również Przemysław Kita, ale jego strzał z szesnastego metra poszybował wysoko ponad poprzeczką średzkiej bramki. W 81. minucie Wienczatek, zamiast wybijać piłkę, wdał się w drybling z dwoma zawodnikami Warty. Bramkarz Polonii stracił piłkę na rzecz Przemysława Kity, który wślizgiem skierował są do pustej bramki i Warta doprowadziła do wyrównania. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i po dobrym spotkaniu Polonia zremisowała z Wartą.
Można powiedzieć, że trzecioligowa Polonia zagrała na poziomie II ligi - Warta zajmuje trzecie miejsce w tej klasie rozgrywkowej.
krzem
Polonia Środa - Warta Poznań 1:1 (1:0)
Polonia: Szymański (46. Wienczatek), Otuszewski, Skrobosiński (46. Barabasz), Henriquez (65. Buczma), Borucki (28. Kozłowski), Jurga (71. Roszak), Roszak (46. Białożyt), Pawlak (46. Łopatka), Gwit (67. Pawlak), Buczma (46. Rybak), Bartoszak.
Bramka dla Środy - Krystian Pawlak (41.)