ŻEGLARSTWO. W ostatni weekend sierpnia średzcy żeglarze rywalizowali o tytuł mistrza województwa wielkopolskiego w klasie Omega. Znów pokazali, że należą do najlepszych. Tym razem wywalczyli srebrny medal
Przez dwa dni na Jeziorze Kierskim w Poznaniu ścigały się jachty turystyczne klas T1, T2, T3, TR i Omega. Na akwenie pojawiło się sporo jachtów kabinowych oraz otwartopokładowych. Średzka załoga wystąpiła w składzie: Patryk Różański - sternik, Jakub Walczak (14 lat) - szotmistrz, Farid Chergui (17 lat) - załogant wielofunkcyjny oraz Szymon Jaworski (12 lat) - załogant wielofunkcyjny.
W sobotę, przy dość słabym wietrze, rozegrano 2 wyścigi. - Gdy kierunek wiatru zaczął odkręcać się sędzia regat podjął decyzję o przełożeniu trzeciego wyścigu na niedzielę. Tak więc w niedzielę rozegrano 3 wyścigi. Decyzja ta była celna. Powiało zdecydowanie mocniej, co pozwoliło na sportową rywalizację - mówi P. Różański.
Podczas wszystkich rozegranych wyścigów nasza średzka reprezentacja wpływała na metę na miejscu drugim. W klasyfikacji generalnej zajęli więc też drugie miejsce. Mistrzem województwa wielkopolskiego została załoga pod sterami Waldemara Knasieckiego.
Srebrne medale zostaną wręczone naszym zawodnikom jesienią podczas uroczystej Gali Żeglarstwa Wielkopolskiego.