SPORT MODELARSKI. Z końcem lipca średzcy modelarze znaleźli się na półmetku sezonu modelarskiego. Zakończył on się wielkimi sukcesami , które osiągnęli na czterech kolejnych konkursach modelarskich.
Pierwsze zawody cyklu Pucharu Polski odbyły się w Gliwicach. Tam zwycięzcą wśród juniorów został Błażej Stachowski, zaś wśród klasyfikacji ogólnej trzecie miejsce przypadło instruktorowi i zarazem opiekunowi średzkiej młodzieży - Radosławowi Oporowskiemu.
Drugie zawody Pucharu Polski zostały zorganizowane w Krośnie. Tam swój triumf świętowali Damian Mąderek, który zajął pierwsze miejsce, a trzeci był aktualny wicemistrz Polski Jakub Kasperski.
Trzecie zawody Pucharu Polski, z sześciu jakie są zaplanowane na ten sezon, odbyły się w Stalowej Woli. I tam niesamowity wynik osiągnął Krzysztof Fraś, który wygrał rywalizację wśród juniorów, a jednocześnie w klasyfikacji ogólnej, czyli z seniorami zajął bardzo wysokie - trzecie miejsce.
Największym sukcesem tego półrocza można z kolei uznać zajęcie przez Błażeja Stachowskiego zespołowego pierwszego miejsca na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się, tak jak rok temu, w Macedonii. Dla przypomnienia Błażej (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Środzie) jest obecnie drużynowym mistrzem świata w klasie F1A.
Średzcy modelarze szczególne podziękowania kierują do Ewy Kusik - dyrektor Ośrodka Kultury w Środzie, a także burmistrza i starosty średzkiego, dzięki którym modelarze mogą uczestniczyć w tak ważnych imprezach nie tylko w Polsce , ale też godnie reprezentować nasz kraj i nasze miasto poza ich granicami. Nie zapomnijmy też o podziękowaniu dla rodziców, którzy wspierają mentalnie, praktycznie i co dość istotne finansowo swoje dzieci i naszą modelarnię.
(r)