MODELARSTWO LOTNICZE. Średzcy modelarze z klubu AERO, reprezentujący Aeroklub Poznański, w piękny sposób zainaugurowali też długo wyczekiwany, a wyhamowany przez pandemię, sezon. W uprzedni weekend, czyli 18 lipca, na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii, zaprezentowało swoje osiągnięcia czterech seniorów i siedmiu juniorów, w tym dwóch debiutantów.
Do fazy play-off dotarło dwóch seniorów i dwóch juniorów. W kategorii juniorów całe podium przypadło średzianom. Pierwsze miejsce zajął Damian Mądrek (aktualny mistrz Polski juniorów), drugie miejsce zajął Marcel Mandziak, a trzecie Jakub Kasperski. Damian Mądrek został wybranym najlepszym juniorem zawodów. W dodatkowej konkurencji klasy F1A Standard drugie miejsce zajął Rafał Wagner. To właśnie w Turbii, na zakończenie imprezy po rozdaniu dyplomów i nagród, został przekazany średzkim modelarzom puchar zdobyty w Lost Hills.
W czwartek 23 lipca w Urzędzie Miejskim dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik oraz opiekun Sekcji Modelarskiej działającej przy Ośrodku Kultury - Radosław Oporowski, spotkali się z burmistrzem Piotrem Mielochem. Przedstawili ostatnie osiągnięcia średzkich modelarzy. A te są imponujące.
Można było pochwalić się osiągnięciami z Turbii, a także wspomnianym pucharem wywalczonym przez polską reprezentację Polski na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów w Lost Hills w USA. W drużynie latał wówczas średzianin Błażej Stachowski, który miał swój wkład w zdobycie tego cennego trofeum.
(k)