Od samego początku spotkanie było ciekawe i toczyło się w szybkim tempie. Oba zespołu próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Bramki padły dopiero w samej końcówce pierwszej części gry.
W 42. minucie z rzutu wolnego uderzył Krzysztof Bartoszak. Strzał obronił bramkarz Wdy, ale do odbitej przez niego piłki dopadł Damian Buczma i umieścił ją w bramce.
Dwie minuty później było już 2:0 dla Polonii. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Roszaka na bramkę strzałem głową zamienił Bartoszak. Pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości ze Środy.
Zaraz po zmianie stron Polonia dołożyła kolejną bramkę. W 47. minucie dośrodkowanie Oskara Kozłowskiego na bramkę strzałem głową zamienił niezawodny Bartoszak. Było to drugie trafienie tego zawodnika w tym meczu. Poloniści zdobyli trzy bramki w odstępie pięciu minut gry i w zasadzie na tym zakończył się mecz.
Po tej bramce gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale polonia nie pozwalała im na zbyt wiele, skutecznie blokując wszystkie akcje rywali, a samemu groźnie kontratakując. Jednak żadna z tych akcji nie zakończyła się zdobyciem bramki. Także gospodarze nie dali rady pokonać Karola Szymańskiego i ostatecznie Polonia pewnie wygrała w Świeciu. Mecz oglądało zaledwie około stu osób, w tym dziesięciu ze Środy.