BIEGI. TrackRun Środa Wlkp. w ostatnią niedzielę znów wyruszył na trasę, by biegając pomagać choremu na nowotwór Krzysztofowi. Tym razem biegacze wystartowali w Kołaczkowie. Za kilka tygodni znów będzie ich można dopingować w Środzie. TrackRun Środa Wlkp., po raz drugi w tym roku, przygotowuje charytatywne wyzwanie i to nie tylko dla biegaczy
W niedzielę biegacze ze Środy wzięli udział w piątych urodzinach klubu Złote Kłosy Kołaczkowo. O godz.10:00 biegacze z Wrześni, Pyzdr, Nekli i Środy wyruszyli na trasę. Do pokonania mieli dystans 11 kilometrowy w tempie konwersacyjnym. W biegu tym wzięło udział około 50 biegaczy. W czasie tego urodzinowego biegania zebrano 880 zł dla chorującego na chorobę nowotworową Krzysztofa Stolarczyka (zbiórka trwa nadal i pomóc może każdy: zrzutka.pl - Pomoc dla Krzyśka).
Na zaproszenie biegaczy z Kołaczkowa odpowiedziała zwarta i gotowa do działania grupa TrackRun ze Środy, która biegała w składzie: Iwona Żukowska, Kinga Sosnowska, Karolina Kardasz, Żaneta Szynwelska, Tomasz Szynwelski, Tomasz Zięty. Po biegu był czas (i siły) by wszyscy wspólnie jubilatom zaśpiewali „Sto lat" i czas na integrację przy grillu.
Tymczasem średzcy biegacze postanowili zorganizować w Środzie kolejną sportowo - charytatywną imprezę. W sobotę 3 lipca rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Piłkarski Drużyn Biegowych. Udział swój już zgłosili biegacze z Wrześni, Kołaczkowa, Witkowa, Poznania i silna reprezentacja biegaczy ze Środy (Track Run Środa, polonia Środa oraz zakładu Fludra Sp. z o.o.). Będą też dodatkowe niespodzianki. O nich jak i bohaterce wydarzenia, dla której zbierane będą pieniądze więcej napiszemy w czerwcu.
Kul