Turniej został rozegrany systemem brazylijskim i wzięło w nim udział 33 zespoły. Nasze siatkarki - podopieczne trener Ilony Olsztyńskiej-Pawlak - są jeszcze kadetkami i musiały się zmierzyć ze starszymi koleżankami. Z tego starcia wyszły zwycięsko, a przez cały turniej nie straciły nawet jednego seta, pewnie pokonując wszystkie rywalki.
Na tym turnieju wystartowaÅ‚y jeszcze trzy inne nasze pary, wszystkie trenowane przez IlonÄ™ OlsztyÅ„skÄ…-Pawlak: Katarzyna Szymanek z JuliÄ… Bartkowiak, Nicola Banaszyk z AgnieszkÄ… Idaszak oraz Agnieszka Lipiecka z JagodÄ… Kaczmarek. Najdzielniej walczyÅ‚a Agnieszka z JagodÄ… (wicemistrzynie Wielkopolski mÅ‚odziczek), które ostatecznie zostaÅ‚y sklasyfikowane na miejscach 9. - 12.
W dniach 18-19 czerwca, również we WrzeÅ›ni, zostaÅ‚y rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek, w których wzięło udziaÅ‚ trzydzieÅ›ci pięć par. Klaudia PrzÄ…dka z WeronikÄ… Antczak również w swojej kategorii wiekowej nie daÅ‚y wiÄ™kszych szans rywalkÄ… i ze stratÄ… tylko jednego seta w caÅ‚ym turnieju wywalczyÅ‚y mistrzostwo Wielkopolski. OsiÄ…gnęły tym samym wielki sukces, zdobywajÄ…c pewnie dwa tytuÅ‚y mistrzyÅ„ województwa w dwóch kategoriach wiekowych.
W turnieju wzięły udziaÅ‚ jeszcze cztery pary z klubu UKS Åšroda - Agnieszka Lipiecka z JagodÄ… Kaczmarek, Katarzyna Szymanek z BrygidÄ… DydymskÄ…, Nicola Banaszyk z JuliÄ… Bartkowiak i Weronika Balcerzak z AgnieszkÄ… Idaszak. Zawodniczki, które w wiÄ™kszoÅ›ci sÄ… jeszcze mÅ‚odziczkami dzielnie walczyÅ‚y, ale po wygraniu jednego meczu i dwóch porażkach musiaÅ‚y pożegnać siÄ™ z turniejem.