Dwa medale: złoty i brązowy zdobył Wojciech Marok. Taki sam zestaw: złoto plus brąz zdobyła Zofia Łuczak. Brązowy medal zdobyła Roksana Poll. Brąz w sztafecie 4x100 zdobyły dziewczęta. Niespodziewany złoty medal zdobył także Dawid Korcz w biegu na 100 m.
Zawody trwały dwa dni. Już pierwszego dnia medale wywalczyły dziewczęta w skoku wzwyż. W kategorii młodzieżowej bezkonkurencyjna była Zofia Łuczak. Wynik 155 cm wystarczył do zdobycia złotego medalu. W kategorii U-18 najlepszy wynik w sezonie osiągnęła Roksana Poll. Pokonała wysokość 165 cm i zajęła trzecie miejsce. Wynik sezonu może być dobrą wróżbą przed zbliżającym się startem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży. Podobnie cieszy zwyżkująca forma Sary Neumann Sara dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium: na dystansie 200 m i 400 m. Na obu dystansach uzyskała najlepszy tegoroczny rezultat.
Klasą dla siebie był ponownie Wojciech Marok w rzucie dyskiem. Odległość 56,77 to - co prawda - wynik słabszy od najlepszego tegorocznego, ale za to na najwyższym poziomie. Po raz kolejny potwierdza europejskie ambicje wypełniając minimum na europejski czempionat. W kuli musiał uznać wyższość dwóch rywali, w tym medalistę Mistrzostw Europy U-18 z ubiegłego roku Piotra Goździewicza z Kalisza. Zwycięzca - Damian Niedźwiecki - wynikiem 18,38 - również zdobył kwalifikacje na kontynentalne mistrzostwa.
Srebrny medal zdobyła sztafeta juniorek. W perspektywie mistrzostw Polski w Raciborzu, za niespełna miesiąc uzyskany czas 49,79 napawa optymizmem. Wystąpiła w składzie: Oliwia Frąckowiak, Martyna Jankowska, Zuzanna Nowak i Sara Neumann.
Najbardziej usatysfakcjonowany z Zamościa wrócił Dawid Korcz, który w biegu na 100 m zdobył złoty medal, a w biegu na 200 m był czwarty. Z pozostałych na wyróżnienie zasługuje jeszcze Ewelina Rozmiarek. Na 100 m zajęła miejsce siódme, ale z najlepszym w sezonie czasem: 12,70.
W punktacji klubowej UKS Orkan Środa zajmuje dziewiąte miejsce w kraju (sklasyfikowano blisko 100 klubów. Jeszcze wyżej, bo na szóstym miejscu znalazł się w klasyfikacji medalowej. To kolejny raz, niezmiennie od dziesięciu lat, kiedy reprezentanci UKS Orkan Środa znajdują się w czołówce mistrzostw krajowego Zrzeszenia LZS.