Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym odbyły się w dniach 19 - 20 września w Teresinie. Juniorzy to zawodnicy w wieku 18 - 20 lat. 18-letni Filip Nowaczyk, walczący w wadze 120 kg, należy więc do grano najmłodszych w tej kategorii.
Zapaśnik Tęczy w drodze do finału pokonał 20-letniego Bartosza Dorosza z klubu Agros Żary. W finale średzianin spotkał się z aktualnym mistrzem Polski, piątym zawodnikiem mistrzostw Europy Kamilem Kościółkiem ze Stali Rzeszów.
- W poprzednich starciach tych zawodników Filip był zdecydowanie słabszy od rywala. Tym razem było już inaczej. Walka miała bardzo dynamiczny przebieg, była dynamiczna i widowiskowa, obfitująca w wiele akcji technicznych - opowiada Zdzisław Majewski, trener Filipa Nowaczyka i prezes ULKS Tęcza Środa. Ostatecznie Filip przegrał na punkty.
Drugi ze średzkich zawodników, 19-letni Krzysztof Sobkowiak, rywalizował w kategorii 74 kg. Stoczył cztery walki, z czego wygrał dwie. - Niestety, w pierwszym pojedynku odnowiła mu się kontuzja żeber, która z znacznym stopniu ograniczyła skuteczne prowadzenie walki - mówi trener Majewski. Ostatecznie Krzysztof zajął 8. miejsce.
W zawodach w Teresinie startowało w sumie 100 zawodników w 40 klubów. Tęcza Środa została sklasyfikowana na 15. miejscu.
Już niedługo Filipa Nowaczyka czekają kolejne pojedynki. 3 i 4 października będzie walczył w Radomsku na Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. (k)