TRIATHLON. Średzcy triathloniści z sekcji biegowej Polonii Środa pod czujnym okiem trenera Kuby Brzezińskiego mają za sobą dobrze przepracowaną zimę
Jak informuje Wojciech Stalec, w miniony piątek na średzkim basenie (na którym trenują trzy razy w tygodniu), odbył się trening, na którym w piankach triathlonowych sprawdzali swoją formę i możliwości. Uzyskane czasy optymistycznie nastawiają zawodników na realizację założonych planów przed, zbliżającym się dużymi krokami, sezonem triathlonowym.
Tymczasem trwają zapisy do Triathlon Środa 2018. Zawody odbędą się 19 sierpnia. Zawodnicy zmagać się będą na dystansach; 1/8 (28,25 km), 1/4 (56,5 km), sztafeta na dystansie 1/4 (56,5 km) oraz we wspólnych wyścigach dla dzieci i dorosłych KIDS+ w wyjątkowej formie. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.
Na zawodników czekać będą wody Jeziora Średzkiego podczas etapu pływackiego, bardzo szybka trasa kolarska i widowiskowa trasa biegowa wiodąca promenadą wzdłuż brzegu jeziora i przystani jachtowej. Dzięki dużej przystępności lokalizacji strefy zmian względem tras wszystkich etapów triathlonu, kibice z łatwością będą mogli śledzić przebieg rywalizacji w pięknej scenerii nad Jeziorem Średzkim.
(r)