Julia rywalizowała w bardzo mocnej stawce rywalek. Na starcie chodu na 3 km stanęło aż pięć zawodniczek z pierwszej dziesiątki w tabelach krajowych, w tym ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek - Julia Wiczkowska z Gryfina. Właśnie ta zawodniczka narzuciła rywalkom tempo od pierwszych metrów. To tempo spokojnie wytrzymała średzianka i na 600 m przed metą wyszła na prowadzenie i uzyskała lekką przewagę. Metę osiągnęła w czasie 15 minut, 46 sekund i 41 setnych sekundy. To wynik na poziomie krajowym i na pewno obie Julie będą za dwa tygodnie walczyć o medale mistrzostw Polski.
Drugi złoty medal stał się udziałem Martyny Dubert. Martyna miała najlepszy czas wśród rywalek, więc musiała znieść presję faworytki. Wywiązała się z tej roli znakomicie. Już na pierwszym płotku była najszybsza. Doskonale utrzymała rytm biegu, co w biegu płotkarskim ma znaczenie kluczowe i w żadnym momencie nie dała rywalkom nadziei na nawiązanie walki. Metę osiągnęła ze znaczną przewagą, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy wynikiem 30,88. Z sukcesu cieszyła się także trener Agnieszka Cichowlas.
Dwa medale, srebrny za skok w dal i brązowy na 300 m zdobył Marcin Kaczor. Medal w skoku w dal był mniej prawdopodobny tym, więc tym bardziej cieszy. Wywalczył go wynikiem 5,82. Za to wynik na 300 m - 36,85, który dał brązowy medal ma większą wagę. Poziom konkurencji był podobny jak w chodzie dziewcząt. Na starcie stanęli dwaj najlepsi w Polsce na tym dystansie. Trzeci z rywali to zawodnik szósty w tabelach krajowych. Jednego z nich trzeba było pokonać, aby wskoczyć na podium. Na domiar złego program zawodów zmieniono tak, że Marcin prosto ze skoczni w dal udał się na start biegu na 300 m. Za dwa tygodnie, podczas mistrzostw Polski, będzie się mógł lepiej skupić i jest szansa na jeszcze lepszy czas i miejsce w czołówce mistrzostw.
Trzy kolejne medale to brązowe krążki Agaty Wojciechowskiej, Partyka Manickiego i Karola Rodziaka. Wszystkie poparte rekordami życiowymi.
Agata w biegu na 80 m przez płotki w eliminacjach uzyskała 12,84. W finale miała czas 13,08, a czas z eliminacji dawałby złoto. Patryk także w biegu przez płotki, tylko na dystansie 110 m uzyskał 17,05. Karol swój medal zdobył w pchnięciu kulą, która wypchnął na odległość 11,74.
Agata Wojciechowska otarła się o podium także w skoku wzwyż. Zaliczyła 150 cm, co dało jej czwartą lokatę. Kolejne miejsce, piąte zajęła Marta Wujek w biegu na 600 m z czasem 1.43,07. Na szóstym miejscu znalazła się Weronika Kadłubowicz. Siódme zajął w swojej drugiej konkurencji Patryk Manicki. Na 200 m ppł uzyskał 30,19. Ósme miejsce zajął Jakub Fibner w skoku wzwyż wynikiem 155 cm. Siódma była sztafeta 4x100 m dziewcząt. Biegły w składzie: Paula Hamrol, Marta Wujek, Oliwia Nowak i Martyna Dubert.
Kolejne lokaty to: 9. Gabriela Jankowiak na 2000 m (7.53,37); 11. Damian Rodziak w rzucie dyskiem (29,58); 20. Amelia Słupska na 300 m (48,85) i 27. Paula Hamrol na 100 m (15,19).
Znakomita większość zawodników uzyskała podczas zawodów swoje rekordy życiowe. Ważna impreza jednych mobilizuje innych paraliżuje. W tym przypadku skuteczność szkolenia i odporność psychiczna były w parze.
Wynikiem tego jest trzecie miejsce w punktacji klubowej zawodów. Na starcie stanęło ponad pięćdziesięciu klubów z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.