Od początku spotkania piłkarze ze Środy groźnie zaatakowali rywala, szybko chcąc sobie - jak to się mówi po piłkarsku - ustawić spotkanie. Jednak przez pierwszy kwadrans bezbłędnie grała defensywa Gryfa. Dopiero w 20. minucie odważnie w pole karne wpadł z piłką Krzysztof Biegański i świetnym podaniem obsłużył Krystiana Pawlaka, który dopełnił formalności z bliska kierując piłkę do bramki rywali.
Drugi cios Polonia zadała w 31. minucie. Tym razem asystował Szymon Sobkowiak, a na listę strzelców wpisał się Biegański, który bramkarza Gryfa pokonał ładnym strzałem pod poprzeczkę z około 7 metrów. Jeszcze w pierwszej połowie bliski szczęścia był Luis Henriquez, ale jego uderzenie z bliska wybronił bramkarz gospodarzy. Gryf poważniej bramce Mateusza Janczara zagroził w końcówce pierwszej połowy, ale strzały Norberta Hołtyna i Sebastiana Kowalskiego padły łupem średzkiego bramkarza. Do przerwy Polonia prowadziła więc w Wejherowie 2:0.
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków, próbując szybko zdobyć kontaktową bramkę. W 50. minucie w zamieszaniu pod średzką bramką w poprzeczkę z bliska uderzył Michał Renusz. Było to ostrzeżenie dla Polonii, z którego średzki zespół szybko wyciągnął wnioski. Pięć minut później ponownie dał znać o sobie duet Biegański - Pawlak. Ten pierwszy podawał, a ten drugi pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.
W 64. minucie na bramkę rywali z bliska uderzał Łukasz Żegleń. Jego strzał odbił jeszcze bramkarz rywali, ale wobec dobitki Pawlaka był już bezradny i Polonia prowadziła 4:0. Dla napastnika Polonii było to trzecie trafienie w tym meczu i drugi hat-trick w tej rundzie. Do końca spotkania Polonia kontrolowała przebieg spotkania i pewnie wygrała. Warto jeszcze odnotować wejście w 73. minucie na plac gry siedemnastoletniego wychowanka Polonii Środa Aleksandra Kluczyńskiego, dla którego był to debiut w pierwszym zespole Polonii.
krzem
Gryf Wejherowo - Polonia Środa 0:4 (0:2)
Polonia: Janczar, Borucki, Onsorge (68. Wujec), Kozłowski, Henriquez, Zgarda (58. Żegleń), Kujawa, Sobkowiak (73. Kluczyński), Biegański (66. Szynka), Buczma, Pawlak.
Bramki: trzy Krystian Pawlak (20., 55. i 64.), Krzysztof Biegański (31.)