PIŁKA NOŻNA, III LIGA. Polonia nie zwalnia tempa. Odniosła ósme zwycięstwo i w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednego punktu. W Stężycy pokonała Radunię, która dotychczas też była bez straty punktu. Dzięki temu stała się samodzielnym liderem III ligi
W sobotę w Stężycy doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie dotychczas niepokonane drużyny, czyli Polonia Środa i Radunia Stężyca. Dodajmy, że do soboty były to dwa jedyne zespoły na 84 w III lidze, które w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu.
W pierwszej części spotkania, licznie tego dnia zgromadzeni na przepięknym stadionie w Stężycy, kibice nie obejrzeli bramek. Oba zespoły starały się atakować bramkę rywala, ale w głównej mierze skupiały się na zabezpieczeniu swojej defensywy. Ze strony Polonii najbliższy szczęścia był Krystian Pawlak, po którego uderzeniu w 9. minucie, z rzutu wolnego, piłka obiła poprzeczkę bramki rywali. Ze strony Raduni sporo zagrożenia było po dośrodkowaniach w pole karne, szczególnie tych idących z prawej strony boiska, gdzie do trzydziestej minuty grał Michał Miller, a od trzydziestej minuty Wojciech Fadecki. Jednak do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie skierował piłki do bramki rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia odważniej zaatakowała rywala. Zespół ze Środy nie pozwalał Raduni rozwinąć skrzydeł, samemu groźnie atakując. W 58. minucie Luis Henriquez ograł Rafała Kosznika i świetnym podaniem uruchomił Krzysztofa Biegańskiego. Prawy pomocnik Polonii minął bramkarza Raduni i mimo sporej odległości od bramki pewnym strzałem skierował piłkę do bramki rywali. Podrażniona Radunia ruszyła do ataków, ale zespół Polonii skutecznie i z wielkim poświęceniem bronił dostępu do bramki. Dodatkowo zespół trenera Letniowskiego od 67. minuty musiał grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Pawła Wojowskiego za uderzenie bez piłki średzkiego zawodnika. Do końca spotkania poloniści grający z wielkim zaangażowaniem rozbijali ataki rywala, by po końcowym gwizdku świętować zwycięstwo na środku boiska.
krzem
Radunia Stężyca - Polonia Środa 0:1 (0:0)
Polonia: Janczar, Kozłowski, Borucki, Onsorge, Henriquez, Kujawa, Zgarda, Sobkowiak (70. Szynka), Buczma (70. Ceglewski), Biegański (85. Słabikowski), Pawlak (89. Górzyński)
Bramka - Krzysztof Biegański (58.)