ZANIEMYŚL. Trwa zbiórka środków na operację Natanka. W niedzielę tłumy chętnych do pomocy zjawili się w Niezamyślu
W niedzielę w ośrodku Niezamyśl odbyły się charytatywne: trening biegowy, nordic walking i morsowanie. Bieg na 10 km ukończyło 93 osoby. Pierwsze miejsce zajął Filip Jańczak (Truck Run Środa Wlkp.), a najlepszą wśród biegaczek był Magdalena Taciak (Zaniemyśl). W nordic walking na dystansie 5 km wystartowały 63 osoby. Najlepszy okazał się Piotr Urbaniak ze Środy. Organizatorzy skierowali podziękowania dla Agnieszki Witczak i Krzysztofa Witczaka, którzy wraz z dziećmi zorganizowali bieg i nordic walking.
Dużym powodzeniem cieszyło się też morsowanie. Chętnych były tłumy. Morsowanie zorganizowali Mirek Muślewski i Anita Muślewska. Magdalena Szaroleta Mikołaj Florek z klubu Kuźnia Twoje Centrum Fitness przygotowali rozgrzewkę.
Organizatorzy opublikowali także kolejne podziękowania, które otrzymali: Maciej Pawlikowski za puchary i pomoc, Klaudia Sobalska MKJ Studio za plakat, Empol Środa Wlkp. za drewniane medale nordic walking, Truck Run Tomasz Zieliński Środa Wlkp. za medale i numery startowe na bieg, Szymon Szymendera za soczki i wafelki oraz Barbara Wielińska za wstążki i kartki. Pomagali również zaniemyscy strażacy oraz wiele innych firm i instytucji.
Cały dochód z imprezy został przeznaczony na operację Natanka Sobczaka z Zaniemyśla. Podczas imprezy czynne było stoisko gastronomiczne: ciasta, kawa, herbata, grochówka i kiełbasa z ogniska.
W niedzielę zaniemyscy harcerze z 3. Drużyny Harcerskiej „Czarne Pantery" prowadzili zbiórkę pieniędzy na ulicach Zaniemyśla. Z kolei harcerze starsi z 5. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Ślad" pomagali w organizacji biegu charytatywnego.
Cały czas trwają licytacje dla Natanka. O akcji zbierania pieniędzy m.in. pisał „Super Ekspres" i informowało Radio Poznań.
Przypomnijmy, że dziesięciomiesięczny obecnie Natan Sobczak urodził się z niekompletnym sercem i potrzebuje 1,3 miliona złotych na operację ratującą życie. Na portalu siepomoga.pl wczoraj uzbierane było już prawie 700 tys. zł.
krzem