ZANIEMYŚL. W niedzielę Michał Wiśniewski był gwiazdą zaniemyskich dożynek. Gwiazda przyciągnęła kilka tysięcy widzów
W tym roku zamiast dożynek gminno - parafialnych w Zaniemyślu, zaplanowano skromny festyn rodzinno - sportowy. W zasadzie rolę dożynek zastąpiła msza w kościele pw. św. Wawrzyńca. Festyn jednak nie był skromny ani kameralny. Gwiazdą festynu przy amfiteatrze był bowiem Michał Wiśniewski, który był magnesem dla miłośników dobrej muzyki i zabawy.
Wcześniej jednak na scenie amfiteatru wystąpił zespół Lutnia, a pokaz tańca zaprezentowali podopieczni Skarbnicy Talentów A. Skarbeckiej. Podobać mógł się występ Kabaretu Jurki z Zielonej Góry, a udanie zagrał zespół Next.
Warto dodać, że w trakcie festynu działał punkt szczepień przeciwko Covid-19, który zorganizowali strażacy z OSP Zaniemyśl. Czynny był również punkt spisu powszechnego, a na dzieci czekały atrakcje.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez AgroUnię. Rolnicy przez cały czas trwania festynu serwowali poczęstunek. Nikt nie odszedł głodny. Z pomocą sponsorów i przyjaciół AgroUnia wydała pół tysiąca porcji grochówki i około dwa i pół tysiąca kiełbas, głównie upieczonych na grillu. Rolnicy częstowali też chlebem ze smalcem i ogórkami. Zeszło w ten sposób 350 bochenków chleba i 40 wiader ogórków.
Wszyscy czekali jednak na występ M. Wiśniewskiego. Przypomnijmy, że dokładnie 20 lat temu koncert Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje podczas Zaniemyskich Bitew Morskich był największym koncertem w historii zaniemyskich bitew. Sprzedano wtedy rekordową liczbę biletów - około 13 tysięcy.
Teraz koncert był darmowy, a więc można się było spodziewać się prawdziwych tłumów. Tak też się stało. Koncertu wysłuchało kilka tysięcy osób. Za zaproszenie do Zaniemyśla M. Wiśniewski dziękował Danielowi Pachurze, który w jednym z utworów pojawił się również na scenie. M. Wiśniewski do amfiteatru przypłynął łodzią OSP Zaniemyśl. Na scenie towarzyszyły mu dzieci - syn Xavier i córka Fabien. To było prawdziwe show - kilka razy się przebierał i zaprezentował swoje największe przeboje. Były więc: "Powiedz", "Niebo", "Babski świat", a na zakończenie "A wszystko to bo Ciebie kocham", "Zawsze z Tobą chciałbym być" i przebój znany z hiszpańskiego serialu "Dom z papieru", czyli "Bella Ciao". Zachęcał również do oglądania telewizyjnego show "Twoja twarz brzmi znajomo" na antenie Polsatu, gdzie od jutra będzie jurorem.
krzem