Wiadomo już, gdzie w Środzie powstanie restauracja McDonald's. Nie wiadomo jednak, kiedy. Tymczasem już za nieco ponad miesiąc otwarty ma zostać McDonald's w Śremie

Średzianie, żeby zjeść Big Maca lub Burgera Drwala, muszę jechać do Poznania lub bliżej. Restauracje tej najpopularniejszej sieci gastronomicznej na świecie znajdują się bowiem w Kórniku, Jarocinie i Wrześni. Teraz będzie również w Śremie.

Pierwszy bar McDonald's otwarto 17 czerwca 1992 w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Bar został zamknięty sześć lat temu. Obecnie w ponad 150 miejscowościach Polski działają 403 restauracje McDonald's. 70 procent obiektów sieci to restauracje typu McDrive.

Każda nowa restauracja to inwestycja warta 6 - 7 mln złotych. McDonald's jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 22 tys. osób.

Obiekty McDonald's są w bezpośrednim sąsiedztwie Środy. W Jarocinie został otwarty już w 2009 roku, a we Wrześni i w Kórniku w 2013 roku. Teraz powstaje następna - zaledwie 25 km od Środy.

Już za niespełna dwa miesiące McDonald's otwarty zostanie w Śremie. Restauracja buduje się przy ul. Gostyńskiej, tuż przy obwodnicy Śremu. Na początku grudnia ruszyły prace budowlane. Inwestorem jest spółka McDonald's Polska. Według tablicy informacyjnej, zakończenie robót zaplanowano na 30 kwietnia. Otwarcie restauracji McDonald's w Śremie planowane jest na przełomie kwietnia i maja. Obecnie trwa już rekrutacja do pracy w nowej restauracji.

Swoje McDonald'sy mają już sąsiednie miasta powiatowe, a nawet mniejszy od Środy Kórnik. Pozostaje więc zapytać, kiedy restauracja z dwoma złotymi łukami powstanie w Środzie? Na ten moment z pewnością czeka wielu średzian - tych małych, jak i większych. Powiedzmy sobie szczerze, że McDonald's to jedna z ulubionych restauracji Polaków.

Nie wiadomo, kiedy McDonald's swoje podwoje otworzy w powiecie średzkim, ale wiadomo już gdzie. Restauracja ma powstać przy ul. Niedziałkowskiego, ale poza miastem. McDonald's powstanie już za torami, w pobliżu drogi numer 11, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej Orlen. Dokładnie McDonald's wybrał działkę pomiędzy stacją benzynową a stojącym tam krematorium Finis.

Trwają już procedury zmierzające do budowy restauracji. Jednak obiekt nie powstanie zbyt szybko. Jak dowiedziała się „Średzka", może to nastąpić nie szybciej niż za rok lub dwa.

krzem