Jakość miejskiego monitoringu znacznie się w ostatnim czasie poprawiła. Wszystkie kamery działające na terenie miasta są urządzeniami cyfrowymi, zakupiono także nowe cyfrowe rejestratory

- Obecnie w mieście mamy 60 cyfrowych kamer - mówi komendant Straży Miejskiej w Środzie Dariusz Czubaj. - Zależało mi, aby na tym etapie modernizacji monitoringu doprowadzić przede wszystkim do sytuacji, w której będziemy dysponować cyfrowymi rejestratorami i cyfrowymi kamerami. To się udało.

Wcześniej były problemy związane z jakością nagrań. Powodem były m.in. analogowe kamery, a także słabej jakości rejestratory. To już przeszłość. Teraz problemem jest miejsce, w którym znajduje się centrum monitoringu. Dziś nie ma praktycznie możliwości, aby dokładać kolejne monitory, a co za tym idzie montować następne kamery. Już teraz monitory są dzielone na kilka okien, na których pracownik obserwuje obraz z kilku urządzeń.

W tym razu na razie przybyła jedna nowa kamera przy ul. Wiosny Ludów, a także zostały wymienione kamery przy siedzibie straży miejskiej oraz na budynku Urzędu Miejskiego. Natomiast już od jakiegoś czasu rozważana jest sytuacja przeniesienia centrum monitoringu w inne miejsce, które da możliwość jego rozwoju.

(kóz)