Z Julią Małecką, specjalistką od social mediów w Fundacji Normalna Przyszłość rozmawia Zbigniew Król

Czym zajmuje się Fundacja Normalna Przyszłość?

Fundacja Normalna Przyszłość ma 17-letnie doświadczenie w pomaganiu osobom z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi. Zajmuje się aktywizacją społeczną ludzi, którzy bardzo potrzebują tego, aby wyjść z domu i zmienić swój status społeczny. Mamy pięć oddziałów na terenie Polski: Września, Łódź, Radom, Białystok, Łomża. Nasze projekty realizujemy na terenie województw naszych oddziałów. Oznacza to, że mieszkańcy Środy i okolic mogą wziąć udział w naszym programie udając się do biura we Wrześni.

Jak pani trafiła do fundacji?

Byłam uczestnikiem projektu „Droga do sukcesu" we Wrześni. O projekcie dowiedziałam się na Facebooku i jako osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności zgłosiłam się do programu. Byłam szczerze zaskoczona i zachwycona wysokim poziomem porad specjalistów, którzy przeprowadzali ze mną konsultacje: psycholodzy, trenerzy życiowi, dietetycy itd. Należy też wspomnieć o doradczyni zawodowej, dzięki której dostałam się na trzymiesięczny staż w Fundacji Normalna Przyszłość. Było to dla mnie spełnienie marzeń. Od dłuższego czasu bowiem szukałam pracy jako specjalista do spraw social media, a dzięki fundacji mogłam ten sen spełnić. Po stażu zostałam zatrudniona na stałe. Następnie moja roczna umowa została przedłużona i awansowałam, zajmuję się więc dodatkowo fundraisingiem.

Co to takiego?

Fundaraising to łączenie darczyńców i sponsorów z osobami i organizacjami, które potrzebują wsparcia. Zatem fundraiser to pośrednik dobra. Poza środkami z PFRON, które pokrywają 95 procent naszych potrzeb, musimy poszukiwać dodatkowych źródeł finansowania. Aby z sukcesem realizować wszystkie działania fundacji potrzebne jest dodatkowe wsparcie finansowe, które wynosi około 50 tys. zł.

Dlatego nie szczędzę wysiłku, aby te pieniądze zdobyć, a wierzę, że przy wsparciu naszych cudownych czytelników uda się tę sumę zebrać. Ofiarując nam pieniądze stajesz się bohaterem, bo poświęcasz część swoich dochodów na szczytny cel. Dołączasz się również do społeczności „kreatorów jutra", czyli wszystkich tych osób, które wraz z nami tworzą normalną przyszłość dla ludzi w potrzebie.

Twoje pieniądze zostaną przeznaczone na ważne strategiczne cele fundacji, jak pomoc w znajdowaniu zatrudnienia osobom niepełnosprawnym, naukę umiejętności, które pozwolą odnaleźć się na rynku pracy i zdobycie takich zdolności, które dadzą szansę tworzyć normalną przyszłość uczestnikom naszych programów aktywizujących zawodowo.

Wierzę, że nasza fundacja będzie dalej mogła pomagać osobom z niepełnosprawnościami i narażonym na wykluczenie społeczne, które dzięki naszemu wsparciu odzyskują nie tylko zdrowie, ale również nadzieję i siłę, aby wpływać na swoje życie, jak i na życie ich bliskich osób, które nie boją się wyzwań i świadomie zmierzają w kierunku zmiany i poprawy swojej sytuacji poprzez uczestnictwo w naszych projektach takich jak np.: „Znajdź pracę razem z nami II" czy „Poradnia Życiowa IV".

Chciałabym też serdecznie podziękować Krzysztofowi Hameli, Wydawnictwu Martel, oraz wszystkim osobom, które nas tak mocno wspierają.

Jest pani także autorką bloga.

Jestem Praktykiem Wyzdrowienia ChAD - mam swój blog - julkamalecka.pl - dzięki któremu pomagam kobietom chorym na Chorobę Afektywną Dwubiegunową oraz ich bliskim. Sama jestem zdiagnozowana od 18 lat, od 6 lat w remisji. Staram się tam opowiadać o swoich doświadczeniach licząc, że komuś może to pomóc.