Zakład Gospodarki Komunalnej montuje kolejne wiaty autobusowe. W piątek zamontowano dwie - w Brodowie i w Środzie przy ul. 20 Października. Koszt jednej wiaty to 5,4 tys. zł

Wybór tych właśnie dwóch miejsc nie był przypadkowy. Na obu przystankach wsiada sporo ludzi, a do tej pory brakowało zadaszenia. Wiaty są ładne, nowoczesne, przybędzie na nich jeszcze oznakowanie herbem miasta.

W najbliższych dniach kolejne wiaty zostaną zamontowane w Szlachcinie oraz w Koszutach przy Muzeum Ziemi Średzkiej. Następne lokalizacje także zostały już wybrane, a wiaty będą się na nich pojawiać sukcesywnie w ciągu najbliższych miesięcy.

Montowane są także stacje rowerowe. W ubiegłym tygodniu przybyło takie urządzenie na ul. Dworcowej, a kolejne miejsca to Środa ul. Brodowska koło Bricomarche, ul. Bukowa, rondo Jana Pawła II i wreszcie Janowo nad Jeziorem Średzkim, tuż przy Domu Ludowym. Przypomnijmy, że na stacjach można napompować koło w rowerze, dokonać też napraw, gdyż są one wyposażone w odpowiedni zestaw kluczy.

(k)