DOMINOWO. W piątek 2 lipca odbyły się wybory w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominowie. Nowym prezesem został Szymon Puzicki
W tym roku we wszystkich OSP odbywają się zebrania wyborcze. Kończy się kadencja władz i strażacy wybierają nowe. Normalnie wybory powinny się odbyć w pierwszym kwartale. Z powodu pandemii, strażacy mają czas na wybory do września, ale ze względu na złagodzenie obostrzeń covidowych większość strażackich zebrań odbyła się w czerwcu.
W powiecie średzkim są 22 jednostki OSP, a w gminie Dominowie tylko dwie. Strażacy z Murzynowa Kościelnego w sobotę 3 lipca świętowali otwarcie nowej strażnicy. Dzień wcześniej strażacy z Dominowa mieli swoje zebranie wyborcze.
OSP Dominowo należy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. W ubiegłym roku brała udział w 54 akcjach ratowniczych, w tym 15 razy strażacy z Dominowa gasili pożary. OSP Dominowo ma na wyposażeniu dwa średnie samochody gaśnicze - volvo z 2009 roku i stara z 1987 roku.
W piątek 2 lipca strażacy wybrali nowe władze. Prezesem OSP został Szymon Puzicki. Naczelnikiem została dotychczasowa prezes Elżbieta Sęczkowska. Wiceprezesem został Daniel Stachowiak, który dotychczas też był w zarządzie OSP Dominowo. Sekretarzem został Krzysztof Golba (wcześniej w komisji rewizyjnej), skarbnikiem bez zmian jest Marcin Fesser, gospodarzem został Błażej Roszyk, a dodatkowo członkami zarządu są jeszcze Marek Olejniczak (dotychczasowy wiceprezes) i Radosław Marciniak (dotychczasowy gospodarz).
Przypomnijmy, że Elżbieta Sęczkowska, dotychczasowa prezes OSP, a obecnie naczelnik, jest także prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP i wiceprezesem zarządu powiatowego ZOSP RP. Wybory władz gminnych związku odbędą się po wakacjach, a powiatowych pod koniec tego roku.
krzem