KOLNICZKI. W sobotę arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił w katedrze poznańskiej święceń prezbiteratu i wręczył dekrety kierujące na pierwsze parafie. Święcenia otrzymał m.in. ks. Marcin Kaczmarek z parafii w Kolniczkach
W ciągu roku - jak poinformował wiernych arcybiskup - w diecezji zmarło aż 36 księży. Tymczasem w tym roku wyświęconych zostało sześciu nowych księży oraz tylko pięciu diakonów.
Ks. Marcin Kaczmarek z parafii pw. Narodzenia NMP w Kolniczkach został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czarnkowie. Na nową parafię trafi od 1 lipca. W niedzielę w sanktuarium w Kolniczkach ksiądz neoprezbiter odprawił mszę prymicyjną. Kazanie wygłosił ks. prałat Leonard Poloch. Była to także msza św. odpustowa w Kolniczkach.
Przypomnijmy, że parafię w Kolniczkach czeka niebawem zmiana proboszcza. Zostanie nim ks. Roman Gajewski, który aktualnie jest proboszczem parafii pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim i tamtejszym dziekanem. Wcześniej był m.in. proboszczem i dziekanem w Kostrzynie. Obecnie proboszczem jest ks. kanonik Ryszard Fabisz, który kieruje parafią w Kolniczkach od 32 lat. Podczas mszy prymicyjnej ks. M. Kaczmarek dziękował mu i składał gratulacje z okazji 47. rocznicy święceń kapłańskich.
krzem