W niedzielę 3 października w Zaniemyślu odbył się piknik dla każdego. - Szczególnie zależało mi, aby w ten sposób podziękować wszystkim, którzy w ubiegłym roku zaangażowali się w szycie maseczek. Zapowiadana dobra prognoza pogody tym bardzie mnie zachęciła, aby w kilka dni przygotować taki piknik, dała dużo radości w scenerii jeziora i parku. Frekwencja przerosła oczekiwania, a w kolejce wąskotorowej nie było miejsc. Łączymy nasze działania, współpraca ze średzką BANĄ jest również dobrą promocją naszej kolejki - podkreśla Michał Matelski, organizator spotkania.
Impreza zaczęła się w Środzie na stacji kolei wąskotorowej Środa Miasto. To właśnie wąskotorówką wielu uczestników pikniku przejechało do Zaniemyśla. Natomiast w Zaniemyślu przy miłej muzyce zespołu Bonus był czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku, zabawy dzieci na wielkim placu dmuchańców, słodki poczęstunek, popcorn i cukrową watę.
- Bardzo dziękuję za dobrą współpracę i pomoc pani wójt Zaniemyśla Justynie Dąbrowskiej, Średzkiej Kolei Powiatowej i prezesowi stowarzyszenia Bana Arkadiuszowi Kaczmarkowi, piekarni MM Migalscy Błażej Migalski, Kołu Gospodyń Wiejskich Zwola, Ochotniczej Straży Pożarnej Zaniemyśl, powiatowi średzkiemu, Jerzemu Nowosielskiemu i Tomaszowi Grabusowi. Bardzo dziękuję także mojej żonie - Romie Matelskiej - mówi Michał Matelski.
Dziękuję wszystkim za przybycie, a w szczególności wszystkim z akcji „maseczka". Nie wszyscy, którzy brali udział w ubiegłym roku udział w akcji szycia maseczek, mogli dotrzeć na piknik. - Mam dla nich jeszcze coś w zanadrzu i mogą się do mnie zgłosić - mówi Michał Matelski.
W trakcie pikniku Michał Matelski zorganizował także zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Elizy Rzun. Zrzutka przyniosła 2577,74 zł. Już po zakończonej zbiórce kilka osób dorzuciło jeszcze 80 zł.
(k)