ZANIEMYŚL. Zaniemyskie przedszkole po raz kolejny pokazuje zamiłowanie do dbania o środowisko. W Kolorowym Świecie możemy napotkać wiele przykładów działania na rzecz ochrony fauny i flory. Były już zbieranie nakrętek i segregacja odpadów, a teraz w przedszkolu pojawiły się... pszczoły
17 stycznia przedszkolaki wzięły udział w zajęciach "Poznajemy pracę pszczelarza", które należą do cyklu warsztatów "Kochajmy pszczoły i inne owady". Prowadząca zajęcia przebrana w stroje Królowej Pszczół, czy kombinezon pszczelarski zachęca najmłodszych do wspólnej zabawy, przy jednoczesnym wprowadzeniu ich w świat owadów. Warsztaty są urozmaicone takimi aktywnościami, jak robienie świeczek z plastrów miodu, nauka pszczelego tańca, czy przygotowywanie miodowych smakołyków. Projekt ma na celu rozwijanie u maluchów wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, oraz propagowania działań na rzecz środowiska. Na zakończenie dzieci wykonały świeczki z woskowego plastra, otrzymały kolorowanki oraz stempelek "pomocnik pszczelarza".
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a rodzice chwalą inicjatywę, uważając go za kolejny krok ku odkrywaniu świata przez ich pociechy. Warto dodać, że warsztaty są częścią projektu napisanego przez przedszkole. Dzięki projektowi placówka otrzymała wyróżnienie w II edycji programu "Moje miejsce na Ziemi" i otrzymała z Fundacji Orlen - Dar Serca grant w wysokości 4 tys. zł. Projekt przygotowała Joanna Horowska. Warto dodać, że grant z Orlenu w powiecie średzkim - poza zaniemyskim przedszkolem - otrzymała tylko Szkoła Podstawowa w Starkówcu Piątkowskim.
Już w listopadzie w zaniemyskim przedszkolu odbyły się zajęcia pod hasłem "Miód - słodki, pyszny i zdrowy", a dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, pyłek kwiatowy i inne pszczele produkty. W październiku pierwsze warsztaty pszczele miały temat "Kochamy pszczoły!!! Czy to możliwe?".
(mr)