Średzki reporter Radia Poznań Rafał Regulski otrzymał odznaczenie - złotą odznakę „Przyjaciel Parków Krajobrazowych Wielkopolski"
Redaktor R. Regulski od wielu lat pracuje w publicznym Radiu Poznań (dawniej Radio Merkury) i za swoje reportaże otrzymywał już liczne nagrody i wyróżnienia. Tym razem nagrodzony został za serię audycji „Drzwi do lasu". Najczęściej Rafał Regulski zaprasza na spacer do lasu leśników z różnych nadleśnictw z terenu całej Wielkopolski, by opowiedzieć swoim słuchaczom o ciekawostkach z ich lasów.
Radiowy reporter penetruje łąki, mokradła, lasy i knieje Wielkopolski, a efekty jego poszukiwań można usłyszeć co tydzień w sobotę na antenie poznańskiej rozgłośni radiowej. Kolejne odcinki noszą tak wdzięczne tytuły jak np.: Kropiatka, Kumaki, Kozioróg, Brzęki, Goździk Siny, Repelent czy Pożarzysko.
Wytrwała praca w głębi lasu i efekty tej pracy, czyli piękne reportaże są cenione przez leśników. Ta ocena ma też wymierny efekt. Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Rafał Śniegocki wręczył redaktorowi R. Regulskiego Złotą Odznakę ZPKWW. Jak donosi R. Regulski, stało się to w Chalinie, gdzie radiowiec z leśnikami umówił się, aby stamtąd ruszyć na nagranie kumaków.
Jak skomentował R. Regulski: „Eksperci ZPKWW od tygodni służą swoim czasem (w piątek, świątek i niedzielę oraz rano, wieczór, we dnie, w nocy), by przy radiowym mikrofonie przybliżać słuchaczom Radia Poznań cudne i różne oblicza wielkopolskiej przyrody - zawsze na jej łonie! Dziękuję Zespołowi Parków, jego szefowi oraz pracownikom, specom od ptaków, płazów, łąk, drzew, mokradeł, wód, tropicielom dubelta i kropiatki, kozioroga i jelonka, dużych, średnich i malutkich żyjątek".
krzem