Policjanci średzkiej drogówki czuwają, aby wakacyjne wyjazdy i powroty były jak najbezpieczniejsze. Stąd liczne kontrole
Kolejny raz policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, kulturę i wzajemny szacunek. Jednak statystyki wypadków drogowych pokazują, że wiele osób ignoruje apele i zasady bezpieczeństwa, a nade wszystko stawia na swoją „nieśmiertelność".
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego średzkiej komendy od początku wakacji przeprowadzili wiele akcji, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu średzkiego, a w szczególności na drodze krajowej numer 11, która łączy północną część polski z południową. W ostatnich dniach funkcjonariusze postawili na kontrole prędkości. Podczas tych działań ujawnili 32 przekroczenia prędkości oraz 3 inne wykroczenia w ruchu drogowym.
Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają wszyscy funkcjonariusze, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.
(r)