W dniach 14 - 16 maja w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski & International Grand Prix WADF 2021. Na turniej zjechali tancerze z całej Polski m.in. ze Szczecina, Poznania, Lubonia, Gdańska, Międzyrzecza, Wrocławia, Pruszków, czy Jeleniej Góry. Z wielkimi sukcesami z Jeleniej Góry wróciło Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego, które reprezentowane było tam przez 4 zespoły, 1 trio, 3 duety oraz 7 solistów

Średzcy tancerze ze zmagań turniejowych przywieźli 4 złote medale, 4 srebrne oraz 3 brązowe. - To był dla nas turniej pełen sukcesów - mówi Natalia Zys, trenerka i opiekun taneczny. Nic dziwnego, ponieważ średzianki w swoich występach pokazały się z jak najlepszej strony. Ciekawe choreografie, dbałość o prawidłową technikę, wyraz artystyczny, ekspresja i charyzma oraz emocje średzkich tancerek podczas pokazów musiały zostać zauważone i docenione przez jury.

Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wywalczyła formacja Harmonic, miniformacja Harmonia oraz miniformacja Harmony Dance Collective. Harmonic zaprezentował się w pięknej choreografii pod tytułem „Strange Love". Zespół rywalizował w kategorii jazz/contemporary-showcases-juniorzy (12-15 lat).

Tancerki z miniformacji Harmonia w swoim przekazie poprzez ruch i taniec zrobiły duże wrażenie na komisji i publiczności. Dziewczęta rywalizowały w kategorii Artistic Dance Show - small group - juniorzy. Harmony Dance Collective w poruszającej choeografii Body Love także wypadły rewelacyjnie. Tancerki rywalizowały w kategorii jazz - contemporary - small group - juniorzy

Ze złotem wrócił również duet Michalina Dymska i Maja Markiewicz (kat. duet contemporary 12-15 lat). Srebrnym medalem mistrzostw może poszczycić się zespół Art Creation (contemporary, large group - dzieci), solistki Aleksandra Banaszak (juniorzy), Małgorzata Węcławiak (dzieci starsze) oraz duet Laura Janicka i Maria Twardowska (dzieci). Brąz natomiast wywalczyło znakomite trio AJM Dance w składzie Amelia Cyka, Jagoda Bartkowiak, Marta Krotofil (kat. Artistic Dance Show - juniorzy). Na trzecim miejscu podium stanęła także Iga Cieloszyk (solo dzieci starsze) oraz duet Alicja Duszczak i Emilia Norkiewicz (duet juniorzy). Solistki Nastazja Włodarczak, Emilia Norkiewicz, Jessica Smurawa oraz Amelia Lis zdobyły w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio IV, V, VI i IX miejsce.

Podczas wyjazdu średzkich tancerek znalazł się też czas na relaks i spacer po górach. Dziewczęta zwiedziły Szklarską Porębę, w której miały nocleg, weszły na taras widokowy „Złoty Widok", z którego roztaczał się piękny widok na całe Karkonosze. Odbył się też spacer do urokliwego wodospadu Szklarki.

Średzkie tancerski pięknie reprezentują nasze miasto w wielu regionach Polski. W tym roku była Łeba, Jelenia Góra, a przed nimi kolejne turnieje i kolejne miejsca do zwiedzenia. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pojawią się niedługo na arenie międzynarodowej, bo i takie festiwale są w planach.

(k)