W piątek rozpoczęła się kolejna edycja wydarzeń w ramach Lata w mieście. Na pierwszy koncert zespołu rockowego 4 Szmery przybyło wiele osób
Najlepsze muzyczne doznania zagwarantował w piątkowy wieczór zespół 4 Szmery wszystkim miłośnikom dobrego rocka, którzy zgromadzili się nad Jeziorem Średzkim. Koncert kapeli zainaugurował jednocześnie kolejną edycję wydarzeń w ramach cyklu Lato w mieście.
Zespół 4 Szmery już od 25 lat występuje na scenie muzycznej. Jest zaliczany do nurtu tzw. "tribute bandów", czyli zespołów odtwarzających muzykę oryginalnych grup muzycznych.
„Szmery" słyną z wiernego odwzorowywania australijskiego zespołu AC/DC. Autentyczność muzyków goszczących w Środzie potwierdza fakt, że 5 osobowa kapela używa takich samych instrumentów jak kultowy AC/DC.
Koncert rozpoczęli średzcy Etyliniarze, którzy w motorowej eskorcie przywieźli pod scenę Sierścia, czyli wokalistę 4 Szmerów. Muzycy nad Zalew Średzki przyciągnęli wiele osób. Pod sceną, w ogródku piwnym i na plaży zgromadzili się nie tylko średzianie, ale również przyjezdni fani rocka. W repertuarze były covery AC/DC, ale i polskie utwory.
Transmisję można było oglądać również w internecie. Organizatorami wydarzeń w ramach Lata w mieście jest Urząd Miejski i Ośrodek Kultury w Środzie. Już jutro kolejne, świetne wydarzenia.
KK