ZANIEMYŚL. Tegoroczne Zaniemyskie Bitwy Morskie potrafią zaskoczyć. Był już koncert Anity Lipnickiej, był występ kabaretu Ani Mru Mru. To miał być koniec biletowanych koncertów, a tymczasem w najbliższą sobotę na Wyspie Edwarda wystąpi Czesław Mozil. Są jeszcze ostatnie bilety na to wydarzenie
W tym roku Zaniemyskie Bitwy Morskie mają inny przebieg niż zwykle. Zamiast jednego wielkiego koncertu, wydarzenia muzyczne, kulturalne, rozrywkowe i sportowe rozłożone są na cały lipiec. Jest to bogaty cykl różnorodnych wydarzeń podczas czterech lipcowych weekendów. Wydarzenia odbywają się w trzech różnych miejscach - w amfiteatrze, na plaży i na Wyspie Edwarda. Pierwsze dwa weekendy były doskonałe, a wyspa pękała w szwach. Jednak to nie koniec atrakcji.
Dwa tygodnie temu gwiazdą na wyspie była Anita Lipnicka. Koncert odbył się w naturalnej scenografii, jaką jest wyspa na Jeziorze Raczyńskim.
Podobnie było z sobotnim występem kabaretu Ani Mru Mru. Michał Wójcik, Marcin Wójcik i Waldemar Wilkołek - jak można się było spodziewać - dali wspaniałe show. W Zaniemyślu kabaretowe trio zaprezentowało nie tylko stare, dobrze znane numery, ale również skecze mniej znane. To była świetna zabawa.
To nie koniec występów na wyspie. W każdą niedzielę lipca na wyspie odbywają się również koncerty muzyki klasycznej. Początek zawsze o godz. 16:00. W przyszłą niedzielę będzie to koncert Duo Wolańska/Gajda.
Jednak dobrze zapowiadający się koncert będzie też w sobotę. Na scenie na wyspie wystąpi Czesław Mozil, który w programie „Solo" przedstawi stand-up komediowy. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to niecodzienne połączenie monodramu, stand-upu i koncertu, w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polsko-duńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela, czyli Czesława Mozila. Początek koncertu na Wyspie Edwarda - godz. 20:00.
Na Czesława Mozila, którego koncert jest niespodzianką w programie tegorocznych bitew, są jeszcze bilety w cenie 10 zł.
W niedzielę na wyspie odbędzie się też koncert charytatywny. Wystąpi zespół Gospel Joy. Będzie to koncert dla Michałka, a rozpocznie się o godz. 17:30.
W sobotę atrakcji będzie więcej - zaplanowano żeglarski dzień pełen przygód. Współorganizatorem wydarzenia jest Akademia Żeglarstwa w Środzie. W ramach Zaniemyskich Bitew Morskich pod żaglami przewidziano m.in. rodzinne rejsy jachtami po Jeziorze Raczyńskim, rejsy dla dzieci na Optimistach, warsztaty z wiązania węzłów dla małych i dużych, warsztaty szkutnicze dla dzieci i regaty ekożaglówek, pokaz radiojachtingu, spotkania edukacyjne dla dzieci oraz pokaz stawiania wywróconego jachtu sportowego. Odbędzie się również całodniowy zlot jachtowych oldtimerów z paradą jachtów. Więcej o tym wydarzeniu piszemy na str. 24.
Z kolei na ostatnią sobotę cyklu na wyspie zaplanowano II Zaniemyski Dzień Podróżnika. W programie podróżniczego święta są prezentacje z podróży. Będą m.in. Katarzyna Augustyn, Joanna i Paweł Poterscy, Jędrzej Józefowicz, Ania Świerczyńska i Maciej Bąk oraz Miłka Raulin.
W pierwszy weekend bitew do Zaniemyśla przyjechały food trucki. Kto nie najadł się wtedy - nadrobi tę stratę za tydzień. Kolejny zlot food trucków zaplanowano również na weekend 23 - 25 lipca. W ten sam weekend powróci strefa dla dzieci.
24 lipca na plaży możliwe będą loty balonem oraz odbędzie się pokaz fireshow. Warto odnotować, że w miniony piątek na plaży odbyło się silent disco. Zabawa była świetna.
Z kolei jutro, czyli w piątek, do amfiteatru powróci kino plenerowe. Tym razem będzie to „Król rozrywki" - początek o godz. 21:00.
W czasie tegorocznych Zaniemyskich Bitew Morskich nie brakuje sportu. Za tydzień, w sobotę 24 lipca, rozegrany zostanie turniej wędkarski.
krzem