Dwa mroźne zimowe dni uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie spędzili na zajęciach taktycznych w terenie
W zajęciach w nadwarciańskim terenie udział wzięli uczniowie klas wojskowych objętych programem Oddziałów Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. W trakcie 30-godzinnego pobytu młodzież miała okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności w wyjątkowo mroźnej aurze.
Na początku zgrupowania przypomniano zasady bezpieczeństwa, tak ważne w czasie pandemii, a później grupa ruszyła w teren. W czasie marszu młodzież miała okazję doskonalić pracę z mapą i kompasem, a także bezpieczne poruszanie się w terenie w warunkach zimowych.
W czasie zajęć w obozowisku była kolejna część zajęć praktycznych: zasady odpowiedniego korzystania z kuchenek turystycznych i przygotowanie ciepłego jedzenia w warunkach zimowych, a także przygotowanie schronienia w terenie leśnym, przy wykorzystaniu tego, co młodzieży udało się znaleźć w najbliższym otoczeniu. Dobra praca i organizacja były ważne, bowiem noc młodzież miała spędzić w lesie. Wojskowi mieli okazję również poćwiczyć rozpalanie ogniska. Tamtej nocy temperatura spadła w nocy do minus 13 stopni...
W nocy dodatkowo ogłoszony został alarm, w czasie którego młodzież miała okazję znów maszerować i przećwiczyć skryte poruszanie się w terenie.
dym