KARATE. - To był bardzo trudny sezon, ale daliśmy radę - mówił prezes i instruktor Średzkiego Klubu Karate Mikasa Dariusz Węcławiak podczas spotkania podsumowującego działalność klubu. Wcześniej odbyły się egzaminy na wyższe pasy
Osoby ćwiczące w klubie Mikasa - dzieci, młodzież i dorośli, rodzice oraz sympatycy klubu zebrali się tydzień temu na spotkaniu podsumowującym sezon 2020/2021. Spotkanie poprowadził prezes Dariusz Węcławiak, który mówił o dokonaniach zawodników w mijającym, bardzo trudnym przez pandemię, sezonie, przedstawiając zdjęcia z zawodów i treningów. Zawodnicy otrzymali też certyfikaty stopni, zdobytych podczas lutowego egzaminu, a goście, m.in. starosta Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, burmistrz Piotr Mieloch oraz prezes MPCWiK Bartosz Bałażyk - podziękowania za wsparcie klubu. Trenerzy (Dariusz Węcławiak, Daria Węcławiak oraz Maciej Sowa) mówili też o planach na kolejny sezon.
Natomiast kilka dni wcześniej w klubie odbył się egzamin na stopnie kyu. Zdających oceniał sensei Piotr Kowalski z Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan. W sumie egzamin na wyższe stopnie zdało 18 członków klubu Mikasa.
Od niedzieli część młodszych adeptów klubu pojechała na obóz sportowy do Starego Kaleńska. Starsza część ćwiczących w klubie pojedzie na obóz pod koniec wakacji.
Mimo że tegoroczny sezon dobiegł końca, tradycyjnie już klub rozpoczyna treningi wakacyjne, które od dziś odbywają się w sali szkoły podstawowej w Słupi Wielkiej. Dokładny plan treningów podany jest na stronie facebookowej klubu.
(so)