KOLARSTWO. Julia Przymusińska i Tamara Szalińska zostały mistrzyniami Polski w jeździe dwójkami na czas
W sobotę i niedzielę w Godzieszach Wielkich odbyły się mistrzostwa Polski par i drużyn w jeździe na czas w kolarstwie szosowym. W zawodach startowało blisko pół tysiąca kolarzy z całego kraju. Na starcie można było zobaczyć reprezentantów Mróz Jedynki Kórnik.
Z bardzo dobrej strony pokazały się młodziczki - Michalina Oleszak i Emilia Wojciechowska, które zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. Ada Wierzbińska i Marika Bufzel zajęły 14. miejsce.
Stanisław Zimny i Franciszek Mumot, po zaciętej walce, zajęli szóstą pozycję w kategorii młodzik. Druga dwójka z Kórnika w składzie Tomasz Łamaszewski i Lucjan Nowicki zameldowali się na 17. miejscu.
W rywalizacji juniorów młodszych Dawid Wika-Czarnowski i Franciszek Cierpikowski zdobyli brązowy medal. Jeszcze lepiej wypadł duet Julia Przymusińska i Tamara Szalińska, który zdobył tytuł mistrza Polski w jeździe dwójkami na czas.
W niedzielę rozegrane zostały zawody drużynowe. Drużyna młodziczek (M. Bugzel, M. Oleszak, A. Wierzbińska i E. Wojciechowska) zajęła drugie miejsce. Z kolei drużyna młodzików (F. Mumot, L. Nowicki, S. Zimny i T. Łamasewski) zajął trzecie miejsce.
krzem