Dla średzkiego Dragona występ na turnieju w Zdunach jest już wieloletnią tradycją. Natomiast Klub Karate Mikasa w zawodach w Zdunach brał udział pierwszy raz.
Mikasa na czwartym
Klub wystawił całkiem sporą reprezentację, bo na turniej pojechało siedemnaścioro zawodników. Co ciekawe, na zawodach wystartowało aż pięć mikasowych drużyn. I to właśnie jedna z nich otworzyła worek z medalami dla klubu. Drużyna PK 9 lat i młodsi (Roman Jóźwiak, Mauro Chiariello i Mikołaj Szternel) pokonała wszystkich rywali i zdobyła pierwszy tego dnia złoty medal dla Mikasy. Młodsi dobrze spisali się też w konkurencjach indywidualnych. W licznie obsadzonej kategorii kata początkujących 9 lat rywalizowali koledzy z drużyny - M. Chiariello oraz R. Jóźwiak. Złoty medal wywalczył ten ostatni. Trzecie dla klubu złoto zdobyła w Zdunach zdobyła Vanessa Węcławiak, która triumfowała w kata juniorek młodszych.
Aż siedmioro zawodników Mikasy wywalczyło w sobotę srebrny medal. W konkurencjach indywidualnych na trzecim stopniu podium stanęli: Mauro Chiariello w kata początkujących 9 lat, Aliona Mazur w kata młodziczek, Dariusz Węcławiak wśród weteranów 35-49 lat, Wojciech Grochowski w fantomie chłopców 8/9 lat oraz Dmitrij Korzeniewski w kata PK chłopców 10 lat i starszych. Dla tego ostatniego start w Zdunach był turniejowym debiutem w barwach klubu. Kolejne srebrne medale zdobyły drużyny kata chłopców 14-17 lat (Konstanty Wartecki, Mateusz Kaczor, Piotr Krajewski) oraz PK 10 lat i starsi (Dmitrij Korzeniewski, Jarosław Lozovych, Olgierd Prymas).
Z kolei brązowe medale ze Zdun wywieźli: drużyna chłopców 9 lat i młodszych (Denis Kisielewski, Aleksander Rydlewski, Wojciech Grochowski) oraz - debiutująca w takim składzie - drużyna dziewcząt 14-17 lat (Vanessa Węcławiak, Aliona Mazur, Michalina Kania). W kategoriach indywidualnych kata brązowe medale zdobyli: Maksym Bubłyk (młodzicy), Konstanty Wartecki (juniorzy młodsi) i Piotr Krajewski (juniorzy).
W wyniku tak dobrych startów KK Mikasa zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju wśród 23 klubów karate.
Dragon na szóstym
Dobrze w Zdunach zaprezentował się również średzki Dragon, który zajął szóste miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. Dla Dragona złote medale zdobyła drużyna kata dziewcząt 14-17 lat (Bąkowska, Duszczak, Jakubowska) oraz - indywidualnie - Marta Jakubowska w kata juniorek oraz Martyna Foltynowicz w kata PK 8 lat. Srebrne medale zdobyli dla Dragona: Maja Duszczak w kata juniorek oraz Józef Gawlak w kata chłopców PK 7 lat i młodsi. Natomiast brązowe medale na turnieju wywalczyli: drużyna dziewcząt w kata 10 lat i młodsze (Foltynowicz, Przybylska, Przybylska), Józef Gawlak w kata chłopców 7 lat i młodsi, Aniela Przybylska w kata dziewcząt 8-9 lat oraz kumite dziewcząt 8-9 lat fantom i Oliwia Bąkowska w kumite dziewcząt 10-11 lat fantom.