W samym centrum miasta został niewielki odcinek ul. Jażdżewskiego, w którym jeszcze nie powstała kanalizacja sanitarna. Jeden z mieszkańców pokazuje nam projekt budowlany - wykonawczy sieci kanalizacji sanitarnej w tym miejscu przygotowany w lipcu... 2010 roku
- Nie rozumiem, dlaczego do teraz ten fragment ulicy nie jest skanalizowany. Kilka lat temu miasto wybudowało kanalizację w ul. Jażdżewskiego od ul. Górki do zakrętu w stronę ronda Reagana. Pozostał kawałek, może nieco ponad 100 metrów - mówi mieszkaniec jednej z posesji, która nie ma kanalizacji.
Kanalizacja w tym miejscu była ponoć planowana kilka razy, także w ubiegłym roku. Była też wpisana do inwestycji planowanych na 2021 rok, ale ostatecznie się w planach nie znalazła. - Temat znamy doskonale i jak tylko pojawią się w tym roku oszczędności na budowie kanalizacji, na pewno jako pierwszy do realizacji trafi odcinek na ul. Jażdżewskiego - mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Technicznego w Urzędzie Miejskim w Środzie.
Naczelnik Orłowski przypomina, że projekt kanalizacji deszczowej i sanitarnej w tym miejscu jest gotowy. Trwają ostatnie prace dotyczące projektów drogowych na tym odcinku Jażdżewskiego, a także na ul. Kapuścińskiego i Witosa. Na tej ostatniej planowana jest również budowa chodnika po stronie, na której do tej pory go nie było.
Ale gmina nie ma w tym roku środków, aby wykonać wszystkie te inwestycje. Dlatego w grę wchodzi w zasadzie tylko ulica Jażdżewskiego. Oby tym razem na inwestycję wystarczyło środków.
(k)