Kierowcy! Uwaga na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 11 z drogą wojewódzką Środa - Zaniemyśl. Po wymianie nawierzchni drogowcy zmienili nieco organizację ruchu
Na skrzyżowaniu koło stacji Orlen wymieniona została nawierzchnia oraz przebudowane i nieco przesunięte zostały wysepki. W związku z tym możliwa była zmiana organizacji ruchu dla kierowców wyjeżdżających ze Środy. Od wtorku jadący od Środy mają do wyboru dwa pasy - jeden na wprost i w prawo (na Poznań), a drugi lewoskręt na Jarocin. Wcześniej jeden z pasów był w prawo, a drugi łączył kierunki prosto i w lewo. Po zmianie będzie tak samo, jak dla jadących od strony Zaniemyśla.
Od wtorku o zmianie informuje znak pionowy. Niestety, nie ma jeszcze pasów na świeżym asfalcie. Oznakowanie poziome pojawi się dopiero za dwa tygodnie, gdy masa odparuje.
Wprowadza to zamieszanie, bo kierowcy - jak to kierowcy - jadą na pamięć i nie zważają na nowy znak. Pomimo że do znaku drogowcy dorzucili pulsator, by przyciągał uwagę.
Kończy się już wymiana nawierzchni na drodze krajowej nr 11 na odcinku od skrzyżowania z drogą Środa - Zaniemyśl do Koszut. Remont wymagał wiele cierpliwości od kierowców, bo wymiana nawierzchni powodowała monstrualne korki. Zostały już tylko drobne poprawki oraz malowanie pasów.
krzem