Ma 34 lata. Od 10 lat pracuje jako nauczyciel matematyki. Od 5 lat wicedyrektorem, najpierw gimnazjum, a teraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Keglik". W konkursie "Głosu Wielkopolskiego" został najlepszym nauczycielem w Wielkopolsce klas IV - VII szkoły podstawowej i gimnazjum
Ukończył Uniwersytet Adama Mickiewicza. Jest nauczycielem wybitnym. Świetnie przygotowany do nauczania trudnego przedmiotu, jakim jest matematyka, potrafi nie tylko przekazywać wiedzę, ale umiejętnie zachęcać, motywuje do pracy nawet najbardziej opornych uczniów.
Zaraża uczniów swoją pasją. W ciągu trzech ostatnich lat aż pięcioro jego podopiecznych uzyskało tytuły laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku trzech kolejnych uczniów zakwalifikowało się do finału konkursu wojewódzkiego z matematyki - na około stu z całej Wielkopolski. - To prawdziwe orły - śmieje się K. Pyrzyk. - Uczniowie klasy III gimnazjum Jakub Brambor, Stanisław Główczewski oraz Antoni Łącki mają przerobiony materiał z liceum. Ja w ich wieku nie posiadałem takiej wiedzy, jak oni. Całe szczęście, że ma na koncie studia z matematyki, bo by mnie przegonili - dodaje z uśmiechem.
K. Pyrzyk jest autorem programu nauczania podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce. Jest założycielem Spółdzielni Uczniowskiej „Impuls", która z powodzeniem od czterech lat prowadzi sklepik uczniowski dla uczniów średzkiego liceum i Keglika.
Jako wicedyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik" pragnie, by uczeń tej szkoły był świadomym obywatelem świata, otwartym na poznanie ludzi i kultur. Uważa, że ten cel można zrealizować jedynie poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami z całej Europy i dlatego jest współautorem międzynarodowych projektów edukacyjnych Erasmus+, które były i są realizowane w Kegliku.
Współtworzył różne projekty. Ich tworzenie i realizowanie jest jego pasją. Powstają z partnerami z Francji, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Turcji. Współpraca z partnerami zagranicznymi umożliwia uczniom Keglika podróżowanie po całej Europie. Za granicę wyjechało aż 40 procentów uczniów. K. Pyrzyk jest również organizatorem wakacyjnego kursu języka angielskiego dla uczniów, który w roku szkolnym 2016/2017 odbył się w Irlandii Północnej, a w bieżącym roku odbędzie się w Szkocji.
Wraz z dyrektor Emilią Ostrowską jest współautorem projektów - takich jak „Lepszy nauczyciel - mądrzejszy uczeń", które rozszerzają wykorzystanie tabletów w szkole i tablic interaktywnych.
Dzięki programowi „Innowacyjna, kreatywna, dwujęzyczna - nowoczesna szkoła w zreformowanym systemie oświaty" wszyscy nauczyciele uczący w Kegliku wzięli udział w zagranicznych kursach języka angielskiego (Anglia, Irlandia Północna) oraz specjalistycznych kursach dotyczących stosowania innowacyjnych metod nauczania podczas lekcji (Portugalia, Hiszpania, Austria). - Od przyszłego roku chcemy prowadzić nauczanie w klasach dwujęzycznych - mówi K. Pyrzyk.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu K. Pyrzyka w poszukiwanie partnerów zagranicznych i tworzenie nowych projektów w ramach programu Erasmus+, szkoła pozyskała ponad 800 tys. zł.
Obecnie skupia się też na zwiększaniu atrakcyjności nauczania przedmiotów ścisłych takich jak fizyka, chemia, biologia poprzez zastosowanie podczas lekcji eksperymentów i badań naukowych. Ma to podwyższyć motywację młodych ludzi do nauki właśnie przedmiotów ścisłych. W czerwcu 2018 roku, wraz z grupą sześciu uczniów Keglika, weźmie udział w tygodniowych badaniach naukowych żywności i wody w laboratorium w hiszpańskiej Sewilli.
W czasie studiów jeździł samochodem rajdowym. W 2009 roku został mistrzem Wielkopolski w klasie rajdowych samochodów turystycznych. Teraz jego hobby jest podróżowanie. Wraz z uczniami odbył wyprawy do Turcji, Rumunii, Hiszpanii, Irlandii, Irlandii Północnej oraz Włoch. Do tego sporo wyjeżdżał prywatnie. W sumie w 2017 roku wylatywał z kraju 13 razy. 14. raz będzie w sylwestra, którego spędzi na Teneryfie.
krzem