Średzianin Grzegorz Skuneczny otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie na Poznańskiego Taksówkarza 2019 roku. Organizatorem konkursu jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak
Grzegorz Skuneczny prowadzi taksówkę od 7 lat. Posiada dwie licencje - poznańską i średzką. Dlatego można go spotkać na drogach jednego i drugiego miasta. Kieruje volkswagenem passatem.
Plebiscyt odbył się po raz drugi. Zwycięzcy zostali ogłoszeni i nagrodzeni w centrum Skoda Auto Lab w Poznaniu. Gala finałowa plebiscytu "Poznański Taksówkarz Roku" odbyła się w niedzielę 15 września.
W plebiscycie pod uwagę przez głosujących brane były m. in. czas oczekiwania, jakość obsługi, ceny, komfort podróżowania i dobór trasy przejazdu. Szukani byli najlepsi fachowcy w mieście. Przede wszystkim tacy, którzy są godni zaufania.
Poznański konkurs opierał się o smsy. Każdy klient taksówki mógł wysłać jeden głos. W wyborze mieszkańców wspomogła kapituła plebiscytu., która zwracała uwagę nie tylko na liczbę głosów, ale także przestrzeganie prawa i brak skarg od klientów.
W tegorocznej edycji plebiscytu "Poznański Taksówkarz Roku" zwyciężył Hubert Smul. Dwóch kierowców zostało też wyróżnionych - to Michał Matuszewski oraz właśnie Grzegorz Skuneczny. Nagrody wręczała Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania.
Podczas gali na scenie pojawiła się taksówka 1313 - kultowy dziś pojazd z serialu "Zmiennicy". Całą galę poprowadził z kolei Mieczysław Hryniewicz, aktor, który w tym serialu wcielał się w rolę Jacka Żytkiewicza.
- Staram się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. W swoją pracę wkładam całe serce - mówił podczas gali średzki taksówkarz.
Rozmowa z Grzegorzem Skunecznym już za tydzień.
(kóz)